Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja
Strona Główna

O zespole szkół
Szkoła z klasą
Izba Pamiątek
Biblioteka
Zespół Paradise
Patroni szkoły
Budynki szkoły
Uczniowie z klasą
Kółko teatralne
Współpraca z PZU
Kulinarna przygoda
Dokumenty szkolne
Wydarzenia sportowe
Dzisiejsze wydarzenia
Dyrekcja szkoły

Społeczność szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Konkurs matematyczny
Absolwenci
Pracownicy szkoły

Różności
Download
Artykuły
Forum
Linki
Krzyżówka
Galeria
Kontakt
Archiwum Newsów
Szukaj
Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 268
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Dawid Hering
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Zdjęcia :))
Wybór szkół 2008
Euro 2008
Egzaminy 2008
Wasze sukcesy
Najciekawsze Tematy
Witaj absolwencie! [58]
Czym się interesu... [36]
EPULS:D [21]
Mundial 2006 [21]
Dyskoteki [19]
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: spkarsin(at)enter.net.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

Turniej Baśni Hansa Christiana Andersena
27 maja odbył się "Turniej Baśni Hansa Christiana Andersena", który został zorganizowany przez świetlicę szkolną i bibliotekę. Turniej adresowany był do uczniów klas IV. Zadaniem klas było wybrać drużynę, składającą się z czterech osób. Klasę IVa reprezentowały: Katarzyna Linda, Agnieszka Widera, Julita Czucha oraz Maria Borzyszkowska. Skład reprezentacji drużyny z klasy IVb: Natalia Jarzembska, Julia Megger, Julia Mazura i Joanna Weltrowska. Uczennice musiały wykazać się znajomością baśni Andersena oraz wiedzą na temat biografii pisarza. Niektóre konkurencje okazały się bardzo proste. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja, w której należało ułożyć cztery tytuły baśni z rozsypanki sylabowej w ciągu minuty. Konkurencja, polegająca na udzieleniu szczegółowych odpowiedzi dotyczących baśni sprawiła niektórym uczestnikom trudność, ponieważ każdy indywidualnie musiał odpowiedzieć na zadane pytanie. Drużyny zawzięcie walczyły o zajęcie I-go miejsca. Przewagą 1 pkt. wygrała drużyna z klasy IVb. Na zakończenie turnieju odbyło się wręczenie dyplomów i nagród książkowych, a także długopisów, które mają przynieść szczęście na klasówkach.

Organizatorzy serdecznie gratulują i dziękują za udział w turnieju.

opr. Małgorzata Pokrzywińska
Dodane przez blawat dnia 28. May 2015 19:120 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Londynu
W tym roku trasa naszej wycieczki zagranicznej wiodła do Londynu, gdzie wyruszyliśmy 18.05.2015 r. w 22-osobowej grupie. Wycieczka nie odbyłaby się, gdybyśmy nie połączyli naszych uczestników z gimnazjalistami z Dąbrówki. Pomysł okazał się bardzo trafiony, a teraz owocuje różnymi znajomościami zwłaszcza na facebooku.

Po 23 godzinach jazdy dotarliśmy do Londynu przejeżdżając Eurotunelem pod Kanałem La Manche.

Nasz 1 dzień to długi spacer po londyńskich ulicach i oglądanie takich zabytków jak Teatr Szekspirowski, galeria Tate Modern, Katerdra Southwark i St. Paul's, i wiele innych miejsc. Z radością wróciliśmy do ośrodka na zasłużony odpoczynek.

Drugi dzień to dzień muzealny. Nie można być w Londynie i nie odwiedzić takich miejsc jak Muzeum Historii Naturalnej, British Museum, Muzeum Madame Tussaud's czy Galerii Narodowej. Dzień był bardzo męczący, ale myślę, że każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

Kolejny dzień to zmiana warty pod Buckingham Palace, spacer pod gmach Opactwa Westminsterskiego, słynna Wieża Zegarowa i Big Ben, który jest nazwą ogromnego dzwonu a nie zegara. Zobaczyliśmy gdzie mieszka premier, a czas wolny spędziliśmy na Piccadilly Circus kupując przeróżne angielskie pamiątki.

Ostatni dzień w Londynie to rejs statkiem turystycznym po Tamizie, przejazd słynną karuzelą zwaną London Eye, która mierzy 135 metrów a cały przejazd trwa około 40 minut. Tego dnia również jechaliśmy czerwonym, piętrowym autobusem, aby poczuć się jak Londyńczycy. Naszym ostatnim punktem programu był Greenwich, miejsce gdzie można zrobić sobie zdjęcie na południku "0".

Około godziny 19 wyruszyliśmy w drogę powrotną, opuszczając Wielką Brytanię tym razem promem.
Dodatkową atrakcją był fakt, że po Londynie poruszaliśmy się metrem, co pozwoliło nam zobaczyć na własne oczy co znaczy wielokulturowe, 8 milionowe miasto.

Chciałybyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałe i bezproblemowe zachowanie na całej wycieczce.

Organizatorki:
p. Ania Muchowska i p. Maryla Solecka
PS: Thank you so much:)
Dodane przez blawat dnia 28. May 2015 18:590 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

Warsztaty pieczenia chleba

MY TEŻ CHLEB PIECZEMY…

To już kolejna edycja warsztatów pieczenia chleba w Sworach. Zachęceni wrażeniami uczniów IV klasy, tym razem piątoklasiści uczęszczający na język kaszubski, postanowili upiec własny chleb sworzyński. Każdy starał się jak mógł, by jego chleb wyrósł największy. Podczas wypieku chleba w piecu chlebowym, poznaliśmy historię Swornegaci i zwiedziliśmy wystawę starych sprzętów kaszubskich w Domu Rękodzieła. Oprócz pięknie pachnącego chleba, każdy otrzymał certyfikat małego piekarza z przepisem na chleb sworzyński. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach, która tego dnia obchodziła 10 – lecie swojej działalności. Wysłuchaliśmy koncertu zespołu akordeonowego z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, w którym gra nasz kolega z VI klasy Miłosz Miller. Poczęstowano nas chlebem ze smalcem i drożdżówką oraz poproszono o wpis do księgi pamiątkowej.

Opr. W. Stoltmann
Dodane przez blawat dnia 28. May 2015 18:460 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

Przedstawienie ekologiczne

Dnia 15 maja 2015r. obejrzeliśmy przedstawienie ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Inscenizację pt. "Chrońmy przyrodę” przygotowała klasa V a, natomiast "Arkę Noego” przedstawiła kl. I b gimnazjum. Uczniowie przybliżyli wszystkim między innymi los zwierząt zagrożonych wyginięciem na skutek rozwoju przemysłu, gospodarki, komunikacji, czy stosowania środków chemicznych. Uczestnicy poddali pod rozwagę, jak wyglądałby świat bez otaczających nas zwierząt takich jak: pszczoły, motyle, zające czy żaby. Apelowano do wszystkich, żebyśmy mieli większą świadomość, że los naszej planety zależy od nas wszystkich.

opr. Beata Biegniewska
Dodane przez blawat dnia 25. May 2015 11:050 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Skansenu we Wdzydzach

22 maja 2015r. uczniowie klas Ib i IIb wyruszyli na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich. W trakcie zwiedzania Skansenu najpierw obejrzeli stary młyn, widzieli urządzenia służące do mielenia zboża i poznali pracę młynarza. Następnie udali się do kuźni, gdzie silny kowal wykuł dla nas podkowę, hak i gwóźdź. Obejrzeli także zabytkowy kościół, który został przeniesiony ze Swornegaci, a dzień wcześniej widzieli ten, który został zbudowany na jego miejscu. Później poznali szkołę z okresu międzywojennego i uczyli się w niej pisać gęsim piórem. Nie było to wcale łatwe, niektórym porobiły się spore kleksy, a atrament zmienił kolor palców.

Dzieci zdziwiły się, że istniało w szkole takie miejsce, jak "koza" i "ośla ławka", a "dyscyplinka" i groch pomagały poprawić zachowanie.

opr. Maria Bielawa
Dodane przez blawat dnia 25. May 2015 11:020 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

Konkursy biblioteczne
"Czy znasz bajki Charlesa Perraulta?" - w konkursie przeznaczonym dla klas II SP udział wzięli:Joanna Dobek, Wiktoria Tylkowska, Antonina Wieteska, Wiktoria Żabińska, Piotr Jarząbek, Bartosz Kolczyk, Jakub Rompca, Jakub Skwierawski i Piotr Widera. Uczniowie walczyli o pióro Pana Perraulta, ale wcześniej musieli wykazać się znajomością wybranych bajek autora. Niektóre pytania z treści były banalnie proste, nad innymi trzeba było się dłużej zastanowić. Po podliczeniu punktów okazało się, że zwyciężyła Wiktoria Żabińska z kl.IIa zdobywając 28 punktów i to ona otrzymała główną nagrodę. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Tylkowska, Jakub Rompca, i Piotr Widera.

Konkurs plastyczny na reklamę wybranej książki spoza kanonu lektur "Tę książkę warto przeczytać" - w tym konkursie wyróżniono trzy prace: Joanny Weltrowskiej z kl.IVb, Antoniny Wieteski z kl.IIb i Kingi Pokrzywińskiej z kl.VIb. Wyróżnione plakaty można obejrzeć w czytelni - zapraszamy.

Dziękujemy uczestnikom obu konkursów, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę.
Dodane przez Bozena Wieteska dnia 18. May 2015 09:480 Komentarzy ˇ 22 Czytań - Drukuj

Spektakl profilaktyczny - Gra o życie
8 maja uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym "Gra o życie", który przygotowali aktorzy z Teatru "Kurtyna" z Krakowa.

Spektakl „Gra o życie” to przejmujący i prawdziwy obraz wieki współczesnych rodzin, w których coraz mniej czasu poświęca się dzieciom. Rodzin, które nie wychowują swoich pociech a jedynie .hodują", zapewniając im wszystkie potrzebne dobra materialne. Scenariusz spektaklu opisuje dramatyczną sytuację, w której tzw. "ulica" staje się domem i autorytetem dla młodych ludzi, a przemoc, agresja fizyczna i słowna jedynymi formami realizacji celów i ostatecznymi sposobami rozwiązywania problemów. Wartości merytoryczne i dydaktyczne spektaklu: analiza przyczyn powstawania sytuacji konfliktowych i dysfunkcyjnych w środowisku rodzinnym i rówieśniczym, źródła rodzenia się przemocy i agresji, destrukcyjny dla osobowości i akceptowanej płaszczyzny etyczno-moralnej wpływ fałszywych wzorców i autorytetów, zagrożenia związane ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol, nikotyna), konsekwencje prawne i życiowe zachowań ryzykownych i przestępczych, problem braku tolerancji dla odmienności poglądów, niewłaściwy i zgubny w skutkach sposób realizacji egoistycznych idei i zamierzeń, aspołeczne zachowania jako czynnik destabilizujący poczucie więzi rodzinnych, grupowych oraz obniżające samoocenę osoby ludzkiej. W spektaklu bierze udział dwóch aktorów.

Dodane przez blawat dnia 11. May 2015 15:440 Komentarzy ˇ 24 Czytań - Drukuj

"Mój przyjaciel - pies" - wyniki konkursu
„Mój przyjaciel – pies” - wyniki konkursu


24 kwietnia br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas I-III pt. „Mój przyjaciel – pies”. Zadaniem dzieci było narysowanie swego pupila. Interpretacja tematu była dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

Wyniki:
I miejsce – Blanka Wałdoch kl. IIa
II miejsce – Paulina Schroeder kl. Ib oraz Faustyna Dawidowska kl. Ib
III miejsce – Paulina Ossowska kl. Ia oraz Tymoteusz Datta kl. Ic

Autorzy wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali skromne upominki.
Serdecznie gratulujemy!!!

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 04. May 2015 18:380 Komentarzy ˇ 26 Czytań - Drukuj

Konkurs Wiedzy o Krajach ...

W dniach 27 i 28.04.2015 uczniowie z klas III i IIa gim wzięli udział w I międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych. Zakres wiedzy obejmował informacje na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii. Pytania na konkursie dotyczyły różnych dziedzin takich jak: podstawowe informacje- symbole narodowe, flaga, język, aspekty geograficzne- stolice, położenie, jeziora, rzeki. Uczniowie również mieli za zadanie rozpoznać ludzi związanych z filmem, sportem, muzyką i polityką. Nie zabrakło również pytań w języku obcym a dotyczyły one najważniejszych świąt, tradycji i zwyczajów, potraw i muzyki. Wszyscy uczestnicy spędzili bardzo miło czas. Zajęliśmy II miejsce a ilość uczestników pozostanie naszą słodką tajemnicą:)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom

Nauczyciele języków obcych
Dodane przez blawat dnia 04. May 2015 10:440 Komentarzy ˇ 23 Czytań - Drukuj

Gimnazjum i co dalej… ?
W piątek 24.04.2015 r. odbyły się Dni Otwarte Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku.
Tego dnia do Czerska zjechali się gimnazjaliści z Wiela, Czarnej Wody, Łęga, Osiecznej, Szlachty, Śliwic, Kalisk oraz gimnazjaliści z naszej szkoły. Podczas spotkania w Ośrodku Kultury w Czersku prezentację na temat rekrutacji w powiecie chojnickim przedstawił pan dyrektor LO Ryszard Kuchta, a zmiany w kształceniu zawodowym, typy szkół w oświacie oraz zasady wyboru dalszej drogi edukacyjno-zawodowej omówiła Małgorzata Szulc, szkolny doradca zawodowy. Spotkanie ogólne w Ośrodku Kultury zakończył pokaz filmu promocyjnego, w którym wraz z licealistami wystąpili nauczyciele.
Po zaprezentowaniu oferty liceum młodzi ludzie przeszli do budynku szkoły, gdzie czekali na nich nauczyciele wraz z uczniami, aby przedstawić szczegóły dotyczące profili klas w nowym roku szkolnym. Tam gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia szkoły, porozmawiania ze starszymi kolegami, którzy w każdej z klas przygotowali dla gimnazjalistów krótkie oferty danego profilu.
Drodzy gimnazjaliści, przed Wami wybór nowej drogi kształcenia, życzymy Wam przemyślanych decyzji i trafnych wyborów… Powodzenia!

Opr. E. Bal
Dodane przez Robert Bal dnia 28. April 2015 12:100 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj

Podsumowanie zajęć szkółki żeglarskiej. Plany na przyszłość
Podsumowanie zajęć

Od września 2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach szkółki żeglarskiej organizowanej przez Klub Żeglarski "Wda" w Borsku działający na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Largo". Zajęcia z uczniami prowadził były trener polskich żeglarzy wyczynowych pan Czesław Sikora. 25 kwietnia w Domu Kultury odbyło się spotkanie pana Sikory z rodzicami uczniów, na którym podsumowano przeprowadzony cykl zajęć oraz przedstawiono plany na przyszłość.

Otwarcie Sezonu

9.05.2015 r. (sobota) w godzinach 11.00-14.00. w OW Largo w Borsku odbędzie się Otwarcie Sezonu 2015. Zapraszani są Rodziców oraz uczestnicy szkolenia żeglarskiego. Wyjazd nastąpi autobusem z Domu Kultury w Karsinie godz. 10.30 oraz Domu Kultury we Wielu godz. 10.40.

Terminy zajęć

Planowane terminy zajęć żeglarskich w OW Largo w godz.10.00-14.00/14.00-18.00. Uczeń wybiera 3 terminy spośród podanych w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych.


1. 23.05.2015 r. (sobota)
2. 30.05.2015 r. (sobota) - Ostrowite 10.00-17.00 (obserwacja zawodów)
3. 31.05.2015 r. (niedziela) - Ostrowite 10.00-17.00 (obserwacja zawodów)
4. 13.06.2015 r. (sobota)
5. 20.06.2015 r. (sobota)
6. 27.06.2015 r. (sobota)
7. 30.06.2015 r. (wtorek)
8. 1.07.2015 r. (środa)
9. 2.07.2015 r. (czwartek)
10. 3.07.2015 r. (piątek)

Planowane obozy

Uczeń wybiera jeden z podanych terminów. Odpłatność wynosi ok. 200 zł.
1. 3.08.2015 r. - 9.08.2015 r.
2. 10.08.2015 r. - 16.08.2015 r.

Telefon kontaktowy: 501 268 470 Czesław Sikora
Dodane przez blawat dnia 27. April 2015 17:530 Komentarzy ˇ 27 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 85 1 2 3 4 > >>
Moodle szkoły Karsin
BIP
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

blawat
24/11/2013 22:43
Dodano fotki z akcji Sprzątanie Świata 2013.

blawat
19/10/2013 21:18
Dodano fotki z warsztatów garncarskich i z wizyty w naszej szkole uczniów z Chełmna.

blawat
29/06/2013 22:30
Fotki Absolwentów dodano do galerii Absolwentów.

Archiwum
Kalendarz
Maj 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
J. polski w LO Czersk
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 2618411 Unikalnych wizyt