Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 295
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: olek
Kalendarz
Luty 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

blawat
24/11/2013 22:43
Dodano fotki z akcji Sprzątanie Świata 2013.

blawat
19/10/2013 21:18
Dodano fotki z warsztatów garncarskich i z wizyty w naszej szkole uczniów z Chełmna.

blawat
29/06/2013 22:30
Fotki Absolwentów dodano do galerii Absolwentów.

Archiwum
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: sekretariat(at)szkolakarsin.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

Zawieszki odblaskowe dla naszych uczniów

Zawieszki odblaskowe dla uczniów

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” nieodpłatnie wyposażyła naszą szkołę w zawieszki odblaskowe. Odblaski otrzymali wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie zostali zobowiązani do umieszczenia ich na plecakach. Przy okazji przypomniano uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zwrócono uwagę na znaczenie odblasków w ruchu drogowym. Dziękujemy Fundacji „Kubuś” za cenną inicjatywę, a rodziców prosimy o dopilnowanie, by odblaski były stałym wyposażeniem każdego ucznia.


Przekazujemy aktywny link do strony fundacji www.fundacja-kubus.pl, gdzie można przeczytać o działalności fundacji.

opr. Elżbieta Brzeska
Dodane przez blawat dnia 21. February 2017 08:400 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Centrum Hewelianum w Gdańsku

Wycieczka do Centrum Hewelianum w Gdańsku

Po raz kolejny klasy IV i V uczęszczające na język kaszubski pojechały na wycieczkę krajoznawczą. Tym razem celem była historyczna stolica Kaszub, czyli Gdańsk, a szczególnie Fort Grodzisko zwany na Kaszubach Górą Gradową. Grodzisko przed wiekami pełniło rolę miejsca obserwacyjnego okolicznych wzniesień i lasu. Przypisywana mu była lokalizacja (w XII wieku) Zamku Książąt Pomorskich. Cały kompleks przeszedł w 2008 roku gruntowną odnowę.

W zabytkowych obiektach architektury militarnej powstało nowoczesne centrum, zajmujące się popularyzacją nauki. Interaktywne i multimedialne wystawy pokazują w nowoczesny sposób inne oblicza nauki. Pomagają zrozumieć fizykę, astronomię, historię, matematykę czy biologię. Nauka poprzez samodzielne eksperymentowanie i zabawę - to podstawowe założenia Centrum Hewelianum, w którego progach gościliśmy. Tym razem postanowiliśmy „Wmiksować się”, czyli ugryźć dźwięk, wykrzyczeć się do woli, dać porwać się bitom, spróbować swoich sił jako DJ i poznać rytm swojego serca. Warsztaty dotyczące dźwięku i wystawa interaktywna przysporzyły dzieciom wielu nowych doświadczeń i wrażeń. Na koniec poszliśmy do kina Krewetka na film „Sting”.

opr. Wioletta Stoltmann
Dodane przez blawat dnia 21. February 2017 08:370 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

Przedstawienie teatralne "Jaś i Małgosia"

15 lutego 2017 r. uczniowie klas I - III pojechali do Kościerzyny na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. To spotkanie ze sztuką dostarczyło dzieciom wielu wspaniałych wrażeń. W trakcie spektaklu dzieci mogły podziwiać piękne dekoracje, stroje i wspaniałą grę aktorską. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne przedstawienie, które odbędzie się w maju.

opr. Maria Bielawa
Dodane przez blawat dnia 20. February 2017 21:110 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Eksperymentarium w Chojnicach i Centrum Kultury oraz Biblioteki w Brusach

Wycieczka do Brus i Chojnic

6 lutego klasy III, w ramach lekcji języka kaszubskiego, pojechały na warsztaty muzyczne do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, gdzie pan Mirek Stoltmann – nauczyciel muzyki w tamtejszym domu kultury, opowiedział dzieciom o różnych instrumentach, nie tylko kaszubskich. Każdy chętny mógł spróbować swoich umiejętności w grze na instrumentach smyczkowych, klawiszowych, czy dętych.

W drugiej części wycieczki pojechaliśmy do Eksperymentarium w Chojnicach, gdzie zwiedziliśmy wystawę, która w ciekawy i aktywizujący sposób opowiada historię współżycia człowieka i natury na przestrzeni wieków. Widzieliśmy tam trzynaście stanowisk zaprojektowanych w sposób interaktywny. Pozwalają one na to, aby każdy odkrywca – mały czy duży – mógł manualnie, zmysłowo lub intelektualnie doświadczyć fascynacji przyrodą i zrozumieć, że jako człowiek jest jej częścią. To wyjątkowe miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką, a dzika przyroda z nowoczesną technologią. Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach pt. "Jak zrobić sztuczny śnieg".

Opr. Wioletta Stoltmann
Dodane przez blawat dnia 11. February 2017 16:000 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj

Pożegnanie pani Urszuli Wróblewskiej

Pożegnanie pani Urszuli Wróblewskiej

6 lutego 2017 r. w związku z przejściem na emeryturę, pożegnaliśmy panią Urszulę Wróblewską, która przez osiem lat pracowała w naszej szkole jako sprzątaczka.

W czasie uroczystości, która odbyła się w stołówce szkolnej, pani Dyrektor Elżbieta Brzeska, podziękowała pani Urszuli za trud, poświęcenie i rzetelność oraz uśmiech a także życzliwość okazywaną nam na co dzień. Do życzeń dołączyli się zebrani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Pani Urszuli życzmy miłych wspomnień!
Dodane przez blawat dnia 08. February 2017 08:430 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

Bal karnawałowy 2017

Bal karnawałowy 2017

2 lutego 2017 r. w sali Domu Kultury odbył się Bal Karnawałowy dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Królewny, rycerze, wróżki, policjanci, biedronki i wiele innych bohaterów bajek brało udział w tańcach, pląsach i konkursach. Bal dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

opr. Maria Bielawa
Dodane przez blawat dnia 07. February 2017 18:490 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Dziadek z Allegro do wnucząt
Dodane przez blawat dnia 21. January 2017 17:000 Komentarzy ˇ 19 Czytań - Drukuj

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

13 stycznia 2017 r. o godz. 10:30 w Domu Kultury w Karsinie odbyło się uroczyste spotkanie uczniów klas I-III z Babciami i Dziadkami. Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Karsinie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, taneczne i wokalne w programie „Co za talent” przygotowanym specjalnie z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Zaproszeni goście bardzo licznie przybyli na uroczystość. Swoją obecnością zaszczycili nas również mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Cisewiu.

opr. Maria Bielawa
Dodane przez blawat dnia 19. January 2017 10:240 Komentarzy ˇ 28 Czytań - Drukuj

REKORDOWY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

REKORDOWY FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! W tym roku graliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W jubileuszowym koncercie Orkiestry nie mogło, co oczywiste, zabraknąć wolontariuszy z naszej szkoły - było ich tym razem dwanaścioro.

W dniu wielkiego Finału „orkiestrowicze” wyszli na ulice z kolorowymi skarbonkami i czerwonymi serduszkami. Po południu w Domu Kultury w Karsinie zagrał zespół muzyczny „Drach Ells” ze Starogardu Gdańskiego. Dzieci ze scholi działającej w parafii wystąpiły z koncertem kolęd. Wielce udanym punktem programu okazała się tradycyjna licytacja pamiątek WOŚP i darów ofiarowanych na rzecz Orkiestry przez mieszkańców. Praktycznie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: kalendarz, książkę, tort, masaż, przejazd bryczką i wiele innych niespodzianek. Nic dziwnego, że licytacja dostarczyła wspaniałych emocji i - co najważniejsze – dała pokaźną sumę. Odbyła się też loteria fantowa, w orkiestrowym sklepiku można było zakupić coś słodkiego, napić się kawy lub herbaty. To również dzięki życzliwości różnych ofiarodawców.

Tyle o orkiestrowych atrakcjach. Czas na finansowe podsumowanie Finału. W całej gminie zebraliśmy 11.850 złotych (rok temu 9273 zł), a to oznacza nowy, wspaniały rekord!!! W Karsinie było to 6011 zł, w Wielu – 3785 zł, a w Osowie 2054.

Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i otwarte serca wielu przyjaciół i sympatyków Orkiestry. Dziękujemy zatem wszystkim ofiarodawcom, których praktycznie nie sposób wymienić. Dziękujemy wolontariuszom, bez których Orkiestra nie mogłaby istnieć. I zapewniamy: będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej!

Do zobaczenia za rok na XXVI Finale!

Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 16. January 2017 23:330 Komentarzy ˇ 69 Czytań - Drukuj

Plan zajęć w czasie ferii

Ferie 2017 w szkoleDodane przez blawat dnia 13. January 2017 14:190 Komentarzy ˇ 27 Czytań - Drukuj

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXV Finał WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Już w najbliższą niedzielę zagramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Gminny Sztab WOŚP tworzy w tym roku 22 wolontariuszy, którzy w niedzielny poranek wyruszą na ulice Karsina, Wiela i Osowa z kolorowymi skarbonkami i czerwonymi serduszkami – znakami rozpoznawczymi Orkiestry. Postarajmy się, jeśli to możliwe, wesprzeć ich datkiem i dobrym słowem.

Po południu będzie okazja spotkać się w Domu Kultury w Karsinie – początek imprezy o godz. 16:00. Zapraszamy na koncert zespołu Drach Ells i kolędy. Odbędzie się też licytacja i loteria fantowa (każdy los wygrywa!). W orkiestrowym sklepiku znajdziemy coś pysznego i słodkiego.
Podobna impreza zaplanowana jest też w Domu Kultury w Wielu (godz. 17.00).

Zapraszamy!
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 12. January 2017 20:050 Komentarzy ˇ 61 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 101 1 2 3 4 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 3741757 Unikalnych wizyt