Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja
Strona Główna

O zespole szkół
Szkoła z klasą
Izba Pamiątek
Biblioteka
Zespół Paradise
Patroni szkoły
Budynki szkoły
Uczniowie z klasą
Kółko teatralne
Współpraca z PZU
Kulinarna przygoda
Dokumenty szkolne
Wydarzenia sportowe
Dzisiejsze wydarzenia
Dyrekcja szkoły

Społeczność szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Konkurs matematyczny
Absolwenci
Pracownicy szkoły

Różności
Download
Artykuły
Forum
Linki
Krzyżówka
Galeria
Kontakt
Archiwum Newsów
Szukaj
Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 262
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: sportwszkole
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Zdjęcia :))
Wybór szkół 2008
Euro 2008
Egzaminy 2008
Wasze sukcesy
Najciekawsze Tematy
Witaj absolwencie! [58]
Czym się interesu... [36]
EPULS:D [21]
Mundial 2006 [21]
Dyskoteki [19]
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: spkarsin(at)enter.net.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

Konkurs biblioteczny
W piątek 12.12 odbył się klasowy konkurs ze znajomości treści lektury klasy VI a "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej . Brali w niej udział po raz pierwszy 3 drużyny. konkursowi od początku aż do końca towarzyszyły emocje związane z kolejnymi pytaniami. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością treści lektury, zaskakiwali odpowiedziami na zadane pytania choć te były niekiedy bardzo trudne. Zwycięzcami konkursu zostały: Dominika Lewińska, Aleksandra Laska, Agnieszka Lorek.
Dodane przez Arkadiusz Golunski dnia 15. grudzień 2014 18:000 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Dni przerwy świątecznej

Karsin, dn. 11 grudnia 2014 r.


Informacja dla rodziców


Zimowa przerwa świąteczna, w tym roku szkolnym, trwać będzie w naszej szkole od 22 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. Rodzice, którym ze względu na czas pracy, zależy na tym, by szkoła zapewniła ich dzieciom opiekę w okresie pozaświątecznym, proszeni są o poinformowanie wychowawców o takiej potrzebie w terminie do 18 grudnia.

Zajęcia opiekuńczo - wychowawcze zostaną zorganizowane w miarę potrzeb – w określone dni i w określonych godzinach. Natomiast w dniach 2 i 5 stycznia dyżury są organizowane jak we wszystkie dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Elżbieta Brzeska - Dyrektor szkoły

Dodane przez blawat dnia 12. grudzień 2014 12:040 Komentarzy ˇ 4 Czytań - Drukuj

Bezpieczna wieś Karsin
„Wyszkolona młodzież - bezpieczna wieś Karsin” to nazwa projektu edukacyjnego, który realizowała w ostatnim czasie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Karsinie. Zanim jednak to nastąpiło nieformalna trzyosobowa grupa (Jagoda Gromowska, Małgorzata Reszczyńska i Krzysztof Datta) w imieniu drużyny złożyła wniosek na konkurs grantowy. Konkurs skierowany był do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego, aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. – Cieszymy się, że zostaliśmy beneficjentami programu zwłaszcza, że dofinansowanie otrzymało tylko kilka projektów w naszym regionie. Na realizację naszego projektu otrzymaliśmy kwotę prawie 5.000 zł., a my dołożyliśmy do niego wkład osobowy w formie wolontariatu. Umowę na realizację projektu podpisaliśmy z lokalnym operatorem programu Fundacją Rozwoju Lokalnego Parasol z Bytowa – mówi Krzysztof Datta, opiekun MDP Karsin, koordynator projektu.

Celem projektu było zachęcenie i przygotowanie jak największej grupy młodych adeptów OSP, członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do społecznej służby ratowniczej w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie oraz przeszkolenie jak największej grupy uczniów naszej szkoły w zakresie pierwszej pomocy. Na początku realizacji projektu z otrzymanych środków wydrukowane zostały plakaty, roll – up i ulotki promujące projekt, które zostały rozprowadzone wśród uczniów. Następnie, przeprowadzona została rekrutacja nowych członków do drużyny. Z uzyskanego grantu zakupione zostały też ubrania treningowe dla zaangażowanych w projekt członków MDP, manekin pozoracyjny i jednorazowe opatrunki. Tak wyposażeni młodzi adepci OSP przeprowadzili wśród swoich rówieśników cykl zajęć praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W role instruktorów wcielili się członkowie najstarszej grupy karsińskiej MDP.

"Staraliśmy się uświadomić naszym rówieśnikom, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest umiejętnością zarezerwowaną tylko dla dorosłych. Podczas realizacji warsztatów okazało się, że zajęcia praktyczne bardzo spodobały się uczniom naszej szkoły. To z pewnością zmotywuje nas do kolejnych działań na rzecz dzieci i młodzieży z Karsina" - dodaje Jagoda Gromowska, członkini drużyny.

W ramach projektu odbyło się też spotkanie z studentami ratownictwa medycznego (nasi absolwenci Sabina Kulas i Przemysław Kubica) oraz odbyła się wycieczka do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, celem poznania specyfiki zawodu strażaka. Warto dodać, że w realizację projektu zaangażowało się też kilku strażaków OSP Karsin, którzy jako wolontariusze pełnili opiekę nad swoimi młodymi adeptami OSP podczas zajęć.

opr. Krzysztof Datta

Dodane przez blawat dnia 12. grudzień 2014 12:000 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Aktywne Szkolne Koło Wolontariatu
Szkolne Koło Wolontariatu, podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku, wspiera Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. W październiku i na początku listopada grupa najmłodszych wolontariuszy wspólnie z rodzicami przygotowywała pyszne ciasta, a potem je sprzedawała na szkolnym korytarzu. Dochód ze sprzedaży ciast pozwolił nam przygotować się do najważniejszego zadania w tym roku szkolnym, a jest nim przygotowanie stroików świątecznych. Mogliśmy zakupić materiały dekoracyjne, by nasze prace były jak najładniejsze. Przez ostatnie dwa tygodnie grupa gimnazjalistów pod fachowym okiem i wspólnie z paniami: Danką, Elą, Ewą, Małgosią i Marylką stworzyła ok. 70 stroików. W minioną niedzielę, 7 grudnia, na kiermaszu przed naszym kościołem udało się nam sprzedać bardzo dużą ilość prac. Stroiki kupowali również rodzice, przychodzący po swoje pociechy oraz pracownicy szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili nasze prace! Mamy nadzieję, że będą one piękną świąteczną dekoracją, a my możemy przekazać znaczną sumę dla podopiecznych hospicjum.
W listopadzie uczniowie klas V, VI oraz I i II gimnazjum wzięli udział w wykładach, “Co to jest Hospicjum - bo ty też możesz pomóc". Z pewnością usłyszane tam informacje przyczyniły się do ogromnego zaangażowania dzieci i młodzieży we wszystkie działania, jakie nasz szkoła podejmuje na rzecz hospicjum. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszych aukcji składamy serdeczne podziękowanie za ich wielkie serce i poświecenie swojego wolnego czasu. Pamiętajmy, że każde dobro wraca do człowieka ze zdwojoną siłą.

opr. Elżbieta Łosinska
Dodane przez blawat dnia 12. grudzień 2014 11:560 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Konkurs NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA
Tegoroczny konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza bombka choinkowa” rozstrzygnięty.
Uczniowie klas I – III sp biorący udział w konkursie z zapałem wykonali swoje prace, starając się, aby ich bombka zachwyciła każdego. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i przynieśli przepiękne, pomysłowe bombki, wykonane z cekinów, wstążek, papieru kolorowego, malowane i oklejane. Estetyka i pomysłowość wprawiły wszystkich w podziw, dlatego wybór tej najpiękniejszej i samodzielnie wykonanej ozdoby okazał się bardzo trudny, gdyż wszystkie prace zasługiwały na uznanie. Po długich dyskusjach jury w składzie p. Maria Bielawa, p. Danuta Trzcińska, p. Wioletta Stoltmann i p. Danuta Miloch wybrało najładniejsze prace, a uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 5 grudnia 2014 r.

A oto zwycięzcy:
I miejsce – Wiktoria Żabińska kl. IIa
II miejsce – Antonina Wieteska kl. II b oraz Kornalia Knitter kl. I c
III miejsce – Oliwia Westfal kl. I b
Wyróżnienie – Wiktoria Tylkowska kl. II a, Nikodem Lipski kl. I a, Amelia Pastwa kl. I c, Mateusz Narloch kl. II b

Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękujemy za WSZYSTKIE otrzymane prace. Ozdoby są śliczne – wprost cudownie prezentują się na szkolnej wystawie. Zapraszamy do podziwiania prac naszych pociech.

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 10. grudzień 2014 12:400 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

Dzień św. Mikołaja
Piątek, poprzedzający dzień św. Mikołaja obfitował w wiele radosnych niespodzianek. Na szkolnym korytarzu pojawiła się piękna choinka ozdobiona bombkami przygotowanymi przez uczniów na konkurs. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani małymi słodkościami. Uczniowie klas pierwszych otrzymali od św. Mikołaja nowe zabawki do swoich sal. Wszyscy uczniowie klas I – III mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Przyjaciel z raju, czyli historia prawdziwa o św. Mikołaju” wg scenariusza s. D. Dobrowolskiej. Spektakl, pod opieką p. Marii Oller i M. Narloch - Pokrzywińskiej przygotowali uczniowie klasy Va. Piątoklasiści swoim młodszym kolegom w ciekawy sposób opowiedzieli historię św. biskupa Mikołaja, który na wzór Jezusa uczy nas dobroci i miłości. Mamy nadzieję, że ten mikołajowy dzień w naszej szkole sprawił nam wszystkim, dużym i małym, wiele radości.

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 08. grudzień 2014 10:410 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Żywa lekcja historii – Jest takie miejsce w Czersku
We wtorek 25 listopada uczniowie z klas szóstych naszej szkoły, pod opieką pani dyrektor Elżbiety Brzeskiej i pani Janiny Kowalewskiej, udali się do Czerska celem udziału w żywej lekcji historii. Aktualnie klasy szóste na zajęciach z historii i społeczeństwa zajmują się tematyką związaną z I wojną światową. Niewielu z nas wie, iż na południowy zachód od Czerska, w lesie w pobliżu wioski Łukowo znajduje się cmentarz, głównie rosyjskich, jeńców wojennych z okresu I wojny światowej. W latach 1914 -17 w pobliżu zlokalizowany był niemiecki obóz jeniecki, stanowiący filię większego obozu jenieckiego z Tucholi. W Czersku przebywało kilkadziesiąt tysięcy jeńców. Zmarłych chowano w zbiorowych mogiłach na polowym cmentarzu. Na powierzchni 1,5 ha pochowano 4,5 tysiąca jeńców. Ku czci wszystkich zmarłych jeńców łukowskiego obozu w centrum cmentarza postawiono kamienną piramidę z inskrypcjami z w języku rosyjskim. Dzięki tym ciekawym, wyjazdowym zajęciom dowiedzieliśmy się wiele nowych faktów dotyczących historii naszego narodu, historii, która rozgrywała się tak blisko naszych domów. Warto tu przytoczyć słowa Norwida: „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody, tracąc pamięć, tracą życie”.
My, uczniowie klas szóstych, postaramy się pamiętać! Chcielibyśmy również serdecznie podziękować pani dyrektor za zorganizowanie dla nas tak ciekawych zajęć.

Opracowała: Weronika Wojak kl. VI a
Fotografie: Szymon Bławat kl. VI a, Jakub Borowski kl VI b
Dodane przez Robert Bal dnia 05. grudzień 2014 23:500 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Wigilijne Dzieło Pomocy 2014
Dodane przez blawat dnia 04. grudzień 2014 20:570 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Konkurs "Choinkowe Radości"
Dodane przez blawat dnia 04. grudzień 2014 20:520 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Podziękowanie
Dodane przez blawat dnia 03. grudzień 2014 13:540 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Teatrzyk dla dzieci

W środę, tj. 26 października uczniowie klas I – III spędzili godzinę w teatrze, który przyjechał do naszej szkoły. Przedstawienie nosiło tytuł: „Diabełek Fernando przepędza Lenia”. Główna bohaterka – Hiacynta miała bardzo trudne zadanie, mianowicie wypędzić lenia z diabełka, który tylko spał i więcej nic nie robił. Nie chciał chodzić do szkoły, uczyć się. Najważniejsze, że się udało. Dzieci nie tylko były widzami, ale także brały udział w przedstawieniu. Razem z aktorami śpiewały znane piosenki, tańczyły przy współczesnej muzyce. Na ich twarzach do końca dnia gościły uśmiechy.

opr. Danuta Miloch
Dodane przez blawat dnia 03. grudzień 2014 11:560 Komentarzy ˇ 15 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 81 1 2 3 4 > >>
Moodle szkoły Karsin
BIP
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

blawat
24/11/2013 22:43
Dodano fotki z akcji Sprzątanie Świata 2013.

blawat
19/10/2013 21:18
Dodano fotki z warsztatów garncarskich i z wizyty w naszej szkole uczniów z Chełmna.

blawat
29/06/2013 22:30
Fotki Absolwentów dodano do galerii Absolwentów.

Archiwum
Kalendarz
Grudzień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
J. polski w LO Czersk
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 2421719 Unikalnych wizyt