Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 295
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: olek
Kalendarz
Maj 2017
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

blawat
24/11/2013 22:43
Dodano fotki z akcji Sprzątanie Świata 2013.

blawat
19/10/2013 21:18
Dodano fotki z warsztatów garncarskich i z wizyty w naszej szkole uczniów z Chełmna.

blawat
29/06/2013 22:30
Fotki Absolwentów dodano do galerii Absolwentów.

Archiwum
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: sekretariat(at)szkolakarsin.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

Święto Książki

Święto Książki

Dnia 25 maja obchodziliśmy Święto Książki, z tej okazji uczniowie z klas V i IV przygotowali inscenizację "Nie ma tego złego". Zabawne perypetie postaci bajkowych rozbawiły zebraną publiczność.
Następnie podsumowano konkursy czytelnicze organizowane przez bibliotekę dla uczniów szkoły podstawowej.

Klasa I - "Mistrz pięknego czytania"
I miejsce - Julia Czapiewska
Wyróżnienie - Nikodem Weltrowski

Klasa II- III - "Mój dzienniczek lektur"
I miejsce - Zofia Borzyszkowska kl. IIIc
II miejsce - Paweł Dobbek kl. IIb
III miejsce - Konrad Sumionka kl. IIIa

Wyróżnienia:
Matylda Wiecka kl. IIb, Mikołaj Lizik kl. IIIa, Marcin Łosiński kl. IIb, Tymoteusz Datta kl. IIIc, Wojciech Wojak kl. IIa.

Wielka Liga Czytelników - Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

W tym konkursie tytuł Aktywnego Czytelnika otrzymali :

Kl.I-III
Nikodem Weltrowski Ib, Wojciech Wojak IIa, Paweł Dobbek IIb, Matylda Wiecka IIb

Kl.IV- VI
Justyna Lorek IVa, Jakub Stosik Vb, Agnieszka Widera VIa, Julita Czucha VIa, Katarzyna Linda VIa, Maria Borzyszkowska VIa, Natalia Jarzembska VIb.

W drugim etapie tego konkursu uczniowie walczyli o miano Najlepszego Czytelnika Szkoły Podstawowej w Karsinie w roku szkolnym 2016/2017.
Oto najlepsi:

Kl. I-III Paweł Dobbek kl. IIb
Kl. IV-VI Katarzyna Linda kl. VIa

Gratulujemy zwycięzcom konkursów! Wszystkie wymienione osoby otrzymały z rąk pani dyr. E.Brzeskiej nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Były też podziękowania i pamiątkowe dyplomy dla Aktywnych Mam: pani Anny Dobbek i pani Ireny Weltrowskiej, za współpracę z biblioteką szkolną, rozwijanie umiejętności dziecka w zakresie czytania ze zrozumieniem oraz zaangażowanie podczas trwania Ogólnoplskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne czytanie mu dla przyjemności". Dziękujemy bardzo za udział wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy do współpracy w przyszłym roku szkolnym.
Dodane przez Bozena Wieteska dnia 26. May 2017 10:380 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Floriany jak Oskary

Floriany jak Oskary


Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych zazwyczaj kojarzy się z gaszeniem pożarów i akcjami ratowniczymi, a jest to również potężna siła społeczna – rzesza ludzi dobrej woli, którzy w wolnym czasie angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności. Strażacy ochotnicy działają praktycznie w każdej sferze życia swojej „lokalnej ojczyzny”. To ludzie skromni, którzy rzadko chwalą się swoimi dokonaniami. Tym bardziej warto pokazać i docenić ich prospołeczne inicjatywy w środowiskach lokalnych. Z takiego założenia wyszli organizatorzy I Ogólnopolskiego Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – Floriany.

W Kapitule konkursu zasiedli m.in. Waldemar Pawlak, były premier i wieloletni prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej, Dorota Pardecka, redaktor naczelna ogólnopolskiego miesięcznika „Strażak”, Czesław Lang, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz autorytety ze świata kultury i sztuki. W ramach konkursu oceniono inicjatywny realizowane przez OSP samodzielnie lub w partnerstwie w latach 2015 – 2016. Inicjatywy zostały podzielone na 12 grup tematycznych. Głównym jego przesłaniem było inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.

Na konkurs wpłynęło 375 inicjatyw z całej Polski we wszystkich kategoriach. Ostatecznie kapituła konkursu wyłoniła elitarną grupę nominowanych inicjatyw i pracodawców w liczbie 57 nominacji. Laureaci w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani nagrodami i unikatową statuetką „Floriany 2017”, na wzór Oskarów, które otrzymują przedstawiciele świata filmu. Zatem to bardzo prestiżowy konkurs, wyłaniający najaktywniejsze jednostki OSP w Polsce.
Wśród wyróżnionych jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie, która na konkurs zgłosiła projekt „Widoczny nr domu i sprawny hydrant – czyli głos młodych w ważnej sprawie” zrealizowany przez członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i strażaków OSP Karsin. Warto też dodać, że to jedyny projekt złożony przez OSP z powiatu kościerskiego
– Cieszymy się, że wśród wyróżnionych znalazła się nasza OSP. Dowodzi to, że to co robimy lokalnie zostało zauważone i docenione. Sukcesem naszej gminy jest bardzo dobra współpraca na linii samorząd – urząd – gminne władze OSP, co przekłada się na tworzenie nowych innowacyjnych inicjatyw, które jak widać zyskują podziw i uwagę decydentów na szczeblu centralnym - mówi Krzysztof Datta, lider projektu OSP Karsin.

Uroczysta Gala nominowanych odbyła się 4 maja w Otrębusach k./Warszawy w mateczniku zespołu Mazowsze. Na galę zaproszeni zostali wszyscy nominowani – OSP, zespoły zrzeszające OSP i partnerów inicjatyw, przedstawiciele firm konkurujących do tytułu „Najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca”, przedstawiciele wojewódzkich władz samorządowych i krajowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Kapituły. Na gali jednostkę OSP Karsin reprezentowała delegacja w następującym składzie: strażacy Koziczkowski Józef i Miloch Jakub oraz Agnieszka Lorek, Aleksandra Laska i Karolina Wiecka, członkinie młodzieżowej drużyny pożarniczej.

Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 25. May 2017 11:280 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2017/2018

Dodane przez blawat dnia 23. May 2017 22:240 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2017

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego 2017

W sobotę 13 maja 2017 r. na przystani żeglarskiej OW Largo w Borsku odbyło się spotkanie inaugurujące Sezon Żeglarski 2017 r.

Uczestnikami tego spotkania byli rodzice, żeglarze z gminy Karsin oraz przedstawiciele Zarządu Klubu.

Prowadzący w Klubie zajęcia żeglarskie Czesław Sikora przedstawił zgromadzonym plan zajęć na najbliższy Sezon wraz z terminami obozów oraz planowanych regat.

Spotkanie stanowiło także Walne Zebranie członków Klubu gdzie podjęto decyzję w sprawie podniesienia wysokości składek od członków instytucjonalnych oraz przedstawiono bilans finansowy Klubu za miniony rok. Uchwały te przyjęto jednogłośnie.


Oprócz w/w działań formalnych uczestnicy spotkania rywalizowali podczas wyścigów na rowerach wodnych. Uczestnikami rywalizacji byli młodzi żeglarze wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W rywalizacji uczestniczyło aż 10 załóg. Wyniki nie były najważniejsze, a dobra zabawa i uśmiechy były tym o co chodziło w tej zabawie.


Po rywalizacji wszyscy żeglarze oraz goście uzupełnili stracone podczas rywalizacji kalorie przy wspólnym grillu.

Życzę wszystkim aby rozpoczynający się Sezon był obfity w sukcesy sportowe i szkoleniowe, a wiatry sprzyjały osiąganiu tych celów.

Zobacz terminy zajęć żeglarskich

Trener - Czesław Sikora
Dodane przez blawat dnia 23. May 2017 22:010 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego

11 maja 2017 r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się na pobliskie wydmy i nad morze. W czasie spaceru nasz przewodnik pokazywał nam różne elementy okolicznej fauny i flory. Widzieliśmy ptaki: takie jak rudzik, dzięcioł duży oraz tropy jeleni. Ciekawe były nietypowe rośliny zamieszkujące tę prawie pustynną okolicę. Doszliśmy do Wydmy Czołpińskiej i wzdłuż morza do latarni w Czołpinie. Po ponad 12-kilometrowym spacerze zjedliśmy smaczny obiad i wróciliśmy do domów.


Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu "Akademia Możliwości". Koordynatorem szkolnym projektu oraz kierownikiem wycieczki był p. Aleksander Łosinski, a opiekunami uczniów byli pani Lucyna Latuszewska oraz pp. Mariusz Ossowski oraz Grzegorz Bławat.
Dodane przez blawat dnia 15. May 2017 17:060 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj

Gminny konkurs z języka niemieckiego

Deutsch ist einfach

12 maja 2017 roku odbył się finał konkursu z języka niemieckiego w naszej szkole. W drodze eliminacji szkolnych wytypowano po jednej 3-osobowej drużynie z każdej szkoły. W finale zwyciężyła drużyna z Karsina w składzie: Weronika Wojak, Piotr Stosik i Paweł Czapiewski!

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu, dyplomy i pochwały. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy a zwycięzcom wygranej!

opr. Lucyna Latuszewska
Dodane przez blawat dnia 15. May 2017 16:180 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj

Warsztaty regionalne – malowanie aniołów

Warsztaty regionalne – malowanie aniołów

Już po raz drugi uczniowie uczęszczający na język kaszubski, tym razem z klas trzecich, z racji Roku Józefa Chełmowskiego, uczestniczyli w warsztatach pod nazwą "Anioły Chełmowskiego". Tym razem uczestnicy warsztatów malowali figurki gipsowe przedstawiające anioły, które jak wiemy bliskie były sercu artysty, zarówno cherubiny, trony jak i serafiny.

Przy okazji uczniowie zwiedzili wystawę dzieł kaszubskiego artysty "Boć z niczego nic powstać nie może" oraz odwiedzili posiadłość Józefa Chełmowskiego, warsztat artysty i bajkowy ogród z niesamowitymi ulami. Potem pojechali zwiedzić bunkier partyzancki „Zielony Pałac”, w którym mieściła się komenda powiatu chojnickiego Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, oddział samoobrony – „Cis”.

opr. Wioletta Stoltmann


Dodane przez blawat dnia 15. May 2017 16:120 Komentarzy ˇ 24 Czytań - Drukuj

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego

27 kwietnia 2017 r. odbył się po raz pierwszy konkurs czytelniczy z języka angielskiego dla szkoły podstawowej i I klas gimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wybranej książki. W czasie trwania konkursu mogli korzystać z książek. W konkursie wzięło udział 9 uczniów.

A oto najlepsi:
1) Julia Megger kl. VIb-97%
2) Katarzyna Linda kl. VIa-95%
3) Nikodem Jarząbek kl. Vb-91%
4) Natalia Jarzembska kl. VIb-77%

Bardzo serdecznie gratulujemy NAJLEPSZYM a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do czytania książek po angielsku. Książki do czytania po angielsku czekają w sali 23.

I pamiętajcie:

"WHO READS BOOKS, HE LIVES A DOUBLE"


opr. Maria Solecka
Dodane przez blawat dnia 08. May 2017 17:460 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj

Konkurs plastyczny Szata Maryi

Prace na konkurs plastyczny
„Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i jej Syna”

Uczniowie klas II – VI szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i jej Syna”. Konkurs jest zorganizowany przez Wydawnictwo Promyczek i wpisuje się w obchody trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Uczniowie naszej szkoły przygotowali 45 przepięknych prac, które zostały przesłane do organizatorów konkursu. Mamy nadzieję, że zostaną nagrodzone i będziemy je mogli oglądać na specjalnej wystawie w sierpniu 2017 na Jasnej Górze.

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 04. May 2017 12:310 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 28 kwietnia 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień 3 Maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym nastąpiła część artystyczna. Nie zabrakło wspaniałej gry aktorskiej uczniów kl.III b, którzy w strojach z epoki zaprezentowali scenkę przedstawiającą wydarzenia z historii Polski końca XIII w. Mieliśmy też okazję wysłuchać pięknych wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej. Dziękuję bardzo wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w apelu oraz p. Ani Muchowskiej i p. Arkowi Gołuńskiemu za pomoc w organizacji.

Dodane przez Bozena Wieteska dnia 28. April 2017 21:270 Komentarzy ˇ 67 Czytań - Drukuj

Apel z okazji Święta Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej


28 kwietnia 2017 r. dla uczniów szkoły podstawowej przygotowano uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Na początku zaśpiewano hymn państwowy przy akompaniamencie Kasi Lindy. Następnie uczniowie przypomnieli dzieje Polski od czasu jej powstanie, aż do czasów współczesnych. Zaprezentowano piękne wiersze i patriotyczne piosenki. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klasy szóstej. Opiekunem i reżyserem tego przedstawienia była pani Wiolleta Szwichtenberg. Za warstwę muzyczną odpowiadała pani Anna Muchowska, a sprzętem audio sterował pan Arkadiusz Gołuński.
Dodane przez blawat dnia 28. April 2017 19:040 Komentarzy ˇ 20 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 3841659 Unikalnych wizyt