Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 277
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Zosia Skwierawska
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Zdjęcia :))
Wybór szkół 2008
Euro 2008
Egzaminy 2008
Wasze sukcesy
Najciekawsze Tematy
Witaj absolwencie! [58]
Czym się interesu... [36]
EPULS:D [21]
Mundial 2006 [21]
Dyskoteki [19]
Kalendarz
Listopad 2015
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Witamy
Europejski Fundusz Społeczny Szkoła z klasą Za rękę z Einsteinem II edycja
Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch oraz
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
83-440 Karsin, ul Długa 167, woj. pomorskie, tel. (058) 687-31-79 e-mail: sekretariat(at)szkolakarsin.pl


Tutaj mieszkamy. Mały przewodnik po gminie Karsin i okolicy.

Eksperymentalna wycieczka
18 listopada dzieci z klas trzecich, uczęszczające na język kaszubski, pojechały na wycieczkę krajoznawczą do Chojnic. Początkowe plany były takie, by udać się szlakiem chojnickiego tura, a następnie poznać tajniki fauny i flory Borów Tucholskich w Eksperymentarium, jednak pogoda, a właściwie padający deszcz, pokrzyżował trochę plany. Zamiast zwiedzania ciekawych miejsc w Chojnicach pojechaliśmy najpierw do Chaty Kaszubskiej w Brusach Jagliach, gdzie pan Krzysztof Gradowski, wspaniale zapoznał dzieci z niektórymi sprzętami używanymi dawniej na Kaszubach. Opowiedział również o budownictwie kaszubskim, na wzór którego postawiona jest Chata w Jagliach. Wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej, kupiliśmy kaszubskie pamiątki i pojechaliśmy do Eksperymentarium w Chojnicach. Podczas „ścieżki zwiedzania” odwiedziliśmy części przyrodnicze gdzie przez dźwięki natury znaleźliśmy się bliżej leśnego życia, doświadczyliśmy i zaobserwowaliśmy florę i faunę, poznaliśmy właściwości roślin i cechy zwierząt. Następnie przenieśliśmy się w świat dominacji człowieka, dostrzegliśmy historię minionych dziejów miasta, na średniowiecznym rynku spotkaliśmy reprezentantów zawodów spod różnych cechowych szyldów. Wpadliśmy w wir „wieków maszyn”, stawiając wraz z ludzkością milowe kroki w drodze do ery cyfrowej. Próbowaliśmy swoich sił w walce z turem a następnie ślizgaliśmy się bojerem po jeziorze charzykowskim. A potem pozostało już tylko wrócić do domu i podzielić się tymi wrażeniami z najbliższymi.

Opr. W. Stoltmann
Dodane przez Robert Bal dnia 27. November 2015 09:100 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj

„Widoczny numer domu i sprawny hydrant”

„Widoczny numer domu i sprawny hydrant”
- czyli, głos młodych w ważnej sprawie”


„Widoczny numer domu i sprawny hydrant” - czyli, głos młodych w ważnej sprawie” - to nazwa projektu edukacyjnego, który realizowała przez kilka ostatnich miesięcy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP w Karsinie. Projekt został zrealizowany w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, a dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zanim jednak to nastąpiło nieformalna trzyosobowa grupa (Jagoda Gromowska, Małgorzata Reszczyńska i Krzysztof Datta) w imieniu drużyny złożyła wniosek na konkurs grantowy skierowany do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego, chcących działać na rzecz dobra wspólnego.

"Cieszymy się, że po raz drugi zostaliśmy beneficjentami programu Fundusz Akumulator Społeczny zwłaszcza, że dofinansowanie otrzymało tylko kilka projektów w naszym regionie. Na realizację projektu otrzymaliśmy kwotę 3.795 zł., środki finansowe w kwocie 910 zł. ze środków własnych dołożyła też jednostka OSP Karsin. Młodzież i strażacy wnieśli do projektu wkład niefinansowy osobowy w formie wolontariatu. Umowę na realizację projektu podpisaliśmy z lokalnym operatorem programu Fundacją Rozwoju Lokalnego Parasol z Bytowa" - mówi Jagoda Gromowska, członek MDP Karsin.


Projekt był odpowiedzią na dwa lokalne problemy występujące na terenie sołectwa Karsin: brak właściwego oznakowania budynków lub posesji oraz liczne akty wandalizmu na urządzeniach przeciwpożarowych sieci wodociągowej, zwłaszcza hydrantach. Z budżetu projektu zakupione zostały dwa tablety z modemem LTE, kamerka GOPRO oraz wydrukowano plakaty, celem promocji akcji wśród mieszkańców. W ramach projekt członkowie MDP przeprowadzili lokalną akcję prewencyjną mającą na celu uświadomienie wszystkim mieszkańcom Karsina jaki wpływ na ich bezpieczeństwo ma właściwe oznakowanie budynków, a na wypadek pożaru sprawna sieć hydrantowa. Młodzież odwiedzała posesje mieszkańców i w sytuacji zauważenia braku lub nieprawidłowego oznakowania domu wręczała ulotkę prewencyjną. Ulotki wydrukowała nieodpłatnie jedna z lokalnych firm. Młodzi adepci OSP przeprowadzili też kontrolę wszystkich hydrantów na terenie sołectwa. Za pomocą tabletów dokonywano odczytu lokalizacji pozycji GPS hydrantów, dane zostały wprowadzone do ogólnopolskiej aplikacji OSM Hydrant. Z zebranych danych mogą teraz korzystać wszystkie służby ratownicze z terenu powiatu. Natomiast miejscowy Urząd Gminy otrzymał informację o niesprawnych hydrantach na terenie sołectwa, celem ich naprawy przez odpowiednie służby komunalne. Młodzież nagrała też spot reklamowy akcji, który można znaleźć w sieci internetowej na kanale YouTube i profilu OSP Karsin. Grupa projektowa przeprowadziła też cykl pogadanek z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół Nr 1 w Karsinie.

Realizacja naszego projektu z pewnością przyczyniła się wzrostu świadomości mieszkańców o lokalnych problemach z którymi borykają się służby ratownicze oraz do trwałego zwiększenia bezpieczeństwa publicznego na terenie sołectwa Karsin – dodaje Krzysztof Datta, opiekun MDP Karsin i koordynator projektu. Myślę, że cel jaki sobie założyliśmy na początku akcji został osiągnięty.

Link do spotu projektu: Film na YouTube


opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 13. November 2015 10:340 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj

Święto Niepodległości

10 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy Vb wprowadzili zebranych w nastrój tego święta, śpiewając patriotyczne pieśni i recytując wiersze.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski.

Opiekunem uczniów była pani Aleksandra Ossowska.
Dodane przez blawat dnia 12. November 2015 21:240 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj

Ratownik bliżej nas

"Ratownik bliżej nas" – uczyli jak ratować ludzkie życie


"Ratownik bliżej nas” - to nazwa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. W jego ramach trzydziestu strażaków przeszło szkolenie z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, byli uczestnikami warsztatów psychologii w akcjach ratunkowych oraz 10 strażaków ochotników ukończyło kurs prawa jazdy kategorii „C” i pojazdy uprzywilejowane. Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy zakończył się egzaminem państwowym, a jego uczestnicy zdobyli tytuł „ratownika”. Warto dodać, że wśród nowych ratowników znajduje się kilkanaście kobiet, w tym Pani Ewa Bal, pedagog Zespołu Szkół Nr 1 w Karsinie.

W ramach projektu dnia 29.10.2015 r. na placu przed Domem Kultury w Karsinie odbył się piknik edukacyjny z zakresu ratownictwa i ochrony ludności dla mieszkańców obszaru LGD Stolem. Podczas wspomnianego pikniku odbyła się pogadanka z uczniami klas gimnazjalnych, instruktaż czynności medycznych na fantomach szkoleniowych oraz zaprezentowano inscenizację wypadku drogowego dla uczniów klas IV – VI i gimnazjum. Piknik edukacyjny przygotowano we współpracy z jednostkami ochotniczych straży pożarnych z obszaru LGD Stolem, tj. OSP Karsin i OSP Wdzydze Tucholskie. Podczas wypadku strażacy zaprezentowali wypadek drogowy w którym doszło do potrącenia dwóch młodych osób. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak ważna jest szybka reakcja świadków zdarzenia i umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 05. November 2015 00:000 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj

Holy Wins

Holy Wins – Święty Zwycięża


Uroczystość Wszystkich Świętych to czas radosnego świętowania i pamięci, że mamy świętych orędowników w niebie. 1 listopada Kościół oddaje chwałę wszystkim świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia. Dzień ten przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: powołania do małżeństwa, kapłaństwa, zakonu czy do życia w samotności - jest powołany do świętości.

W tym dniu od kilku lat w naszym kraju, w rodzinach, instytucjach i placówkach oświatowych, coraz bardziej rozpowszechnia się zwyczaj obchodzenia pogańskiego święta Halloween. Katecheci naszej szkoły postanowili wyjść z inicjatywą będącą chrześcijańską alternatywą dla tego zwyczaju. W dniu 30 października 2015 r. w naszej szkole po raz pierwszy zostały zorganizowane obchody „Holy Wins – Święty Zwycięża”. Uczniowie wraz z katechetami przyszli do szkoły przebrani za wybranych przez siebie świętych. Podczas apelu nastąpiła prezentacja poszczególnych świętych. Następnie, przebrani uczniowie odwiedzili w klasach najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, by razem z nimi pośpiewać piosenki o świętości. Młodsze koleżanki i koledzy z wielkim entuzjazmem przyglądali się przebranym starszakom. Hitem dnia była piosenka zespołu Arka Nowego „Święty uśmiechnięty”, którą uczniowie śpiewali i tańczyli podczas przerw. Podsumowany został również konkurs na klasę w której najliczniejsza grupa uczniów przebierze się za święte postacie. Nagrodę (tort oraz projekcję filmu) wygrała klasa Vb.

Cieszymy się, że uczniom spodobała się nowa inicjatywa. Dlatego też w przyszłym roku w naszej szkole zamierzamy zorganizować „Bal Wszystkich Świętych”.

Opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 05. November 2015 00:000 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

Informacja o zakończeniu ewaluacji
Informuję, że w dniu 2 listopada 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Karsinie zakończyła się ewaluacja zewnętrzna. Ewaluację prowadzili wizytatorzy z Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie.

Badanie dotyczyło trzech wymagań, rozpatrywanych oddzielnie w szkole podstawowej i w gimnazjum:
1. Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej;
2. Szkoła wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji;
3. Szkoła organizując procesy edukacyjne uwzględnia wnioski z analizy sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego oraz innych badań zewnętrznych i wewnętrznych.

Raporty zawierające wyniki i wnioski z ewaluacji dostępne są w szkole. Istnieje możliwość zapoznania się z nimi. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem.

Dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wypełniali ankiety, za udział w badaniu.
Elżbieta Brzeska
Dodane przez Aleksander Losinski dnia 03. November 2015 13:220 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

Kwesta na Fundację

Jan Paweł II – Patron Rodziny. Pod takim hasłem 11 października 2015 r. obchodziliśmy jubileuszowy – XV Dzień Papieski. W tym dniu, tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, przeprowadzana była zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „Żywym Pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych. Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen - minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa. W tegoroczną zbiórkę zaangażowali się uczniowie i absolwenci naszej szkoły, którzy kwestowali do puszek na placu przy kościele parafialnym w Karsinie.

opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 02. November 2015 00:000 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

Zajęcia żeglarskie

ZAJĘCIA ŻEGLARSKIE


Zapraszamy uczniów szkoły z Wiela i Karsina na pierwsze zajęcia okresu przygotowawczego do sezonu żeglarskiego 2016. Zajęcia odbędą się 07.11.2015 (sobota) w godz.10.00-12.00 dla uczniów z Wiela oraz w godz.12.15-14.15 dla uczniów z Karsina.

Zajęcia w Wielu odbędą się w Szkole Podstawowej natomiast zajęcia w Karsinie zostaną przeprowadzone w Domu Kultury. Na zajęcia należy przynieść zeszyt oraz strój sportowy.

Zapraszam!
Czesław Sikora - trener
Dodane przez blawat dnia 30. October 2015 20:390 Komentarzy ˇ 14 Czytań - Drukuj

Ślubowanie klas I

Ślubowanie pierwszoklasistów


21 października br. odbyło się Ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej. Do grona uczniów naszej szkoły przyjęto 49 uczniów. Uroczystość składała się z części artystycznej przygotowanej przez wychowawców klas i uczniów. Na scenie dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych. Po części artystycznej odbyło się uroczyste pasowanie, któremu przewodniczyła pani dyrektor Elżbieta Brzeska. Każdy uczeń otrzymał dyplom, odblaski oraz słodki upominek. Po uroczystym występie na dzieci czekała niespodzianka w postaci tortu. Również była okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Zapraszamy na fotorelację z uroczystości, a pierwszoklasistom życzymy powiedzenia w nauce.

opr. Wychowawczynie pierwszoklasistów

FotorelacjaFotografie wykonała i udostępniła pani Marta Kulas z Osowa
martakulas.blogspot.com
Dodane przez blawat dnia 28. October 2015 18:250 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj

Dzień Świętych
Dodane przez blawat dnia 26. October 2015 10:090 Komentarzy ˇ 17 Czytań - Drukuj

Prawybory szkolne


W związku z wyborami do Sejmu RP i Senatu Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował prawybory. Uczniowie wybierali jedną z partii politycznych spośród tych, które startowały do parlamentu.

Oto wyniki:

1. "Prawo i Sprawiedliwość".
2. ".Nowoczesna"/
3. "Kukiz 15".
Dodane przez Samorzad Uczniowski dnia 23. October 2015 11:440 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 90 1 2 3 4 > >>
Moodle szkoły Karsin
BIP
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

blawat
24/11/2013 22:43
Dodano fotki z akcji Sprzątanie Świata 2013.

blawat
19/10/2013 21:18
Dodano fotki z warsztatów garncarskich i z wizyty w naszej szkole uczniów z Chełmna.

blawat
29/06/2013 22:30
Fotki Absolwentów dodano do galerii Absolwentów.

Archiwum
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 3012086 Unikalnych wizyt