Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 321
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: marcinhothegr8
Kalendarz
Sierpień 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
PRZYGODY PANA CZARLIŃSKIEGO – EGZAMIN W OLIWIE

PRZYGODY PANA CZARLIŃSKIEGO – EGZAMIN W OLIWIE

Dnia 7. czerwca odwiedziła nas grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielu wraz z Panią Justyną Piekarską. Podzielili się z nami swoją interpretacją przygód Pana Czarlińskiego, który jest głównym bohaterem powieści Hieronima Derdowskiego.

Szóstoklasiści, uczący się języka kaszubskiego, w nowatorski sposób zaprezentowali tę postać. Pokazali również, że wędrówkę Czarlińskiego można rozumieć w wieloraki sposób, a tematyka ta, mimo upływu czas wciąż budzi zainteresowanie i idealnie nadaje się do przedsięwzięć teatralnych. Widownię urzekły pełne humoru wypowiedzi aktorów oraz efekty specjalne.

Bardzo dziękujemy!

opr. M. Gierszewska
Dodane przez blawat dnia 11. June 2018 22:480 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY


W dniach 7-8 czerwca odbyła się jedna z ostatnich w tym roku szkolnym wycieczek, a właściwie „pielgrzymko – wycieczka”, ponieważ staraliśmy się połączyć atrakcyjny wypoczynek ze wzrostem duchowym i poznawaniem miejsc świętych.

Uczniowie klas III, IV oraz kilka osób z klas VII i II gimnazjum pojechało do Częstochowy, na Jasną Górę. Po drodze zażywaliśmy kąpieli w termach solankowych w Uniejowie. W czasie podróży oraz na Jasnej Górze staraliśmy się wzrastać we wierze poprzez modlitwę, wspólny śpiew i uczestnictwo we Mszy św. O historii tego najważniejszego sanktuarium w Polsce opowiedział nam bardzo ciekawie przewodnik - p. Bartek. Mogliśmy też posmakować trudów pielgrzymowania – upał dawał się nam we znaki, a nocleg w domu pielgrzyma pokazał nam, że da się wytrzymać bez luksusów.

Mamy nadzieję, że ten wyjazd zachęci starszych i młodszych do kolejnych odwiedzin Matki Bożej na Jasnej Górze, a być może i kogoś do podjęcia trudu pieszego pielgrzymowania.

opr. Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 10. June 2018 22:370 Komentarzy ˇ 40 Czytań - Drukuj

Strażacki Oscar dla OSP Karsin

STRAŻACKI OSCAR DLA OSP KARSIN

Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych zazwyczaj kojarzy się z gaszeniem pożarów i akcjami ratowniczymi, a jest to również potężna siła społeczna – rzesza ludzi dobrej woli, którzy w wolnym czasie angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności. Strażacy ochotnicy działają praktycznie w każdej sferze życia swojej „lokalnej ojczyzny”. To ludzie skromni, którzy rzadko chwalą się swoimi dokonaniami. Tym bardziej warto pokazać i docenić ich prospołeczne inicjatywy w środowiskach lokalnych.

Z takiego założenia wyszli organizatorzy II Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów – Floriany. To ogólnopolskie przedsięwzięcie poświęcone rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych społeczności. Inicjatywy zostały podzielone na 12 grup tematycznych. Głównym jego przesłaniem było inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk.
W Kapitule konkursu zasiedli m.in. Waldemar Pawlak, były premier i wieloletni prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej, Jerzy Owsiak założyciel Fundacji WOŚP, Czesław Lang, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz autorytety ze świata kultury i sztuki. Werdyktem Kapituły. Na konkurs wpłynęło 256 inicjatyw z całej Polski we wszystkich kategoriach. Ostatecznie kapituła konkursu wyłoniła elitarną grupę nominowanych inicjatyw i pracodawców w liczbie 48 nominacji.

Ostatecznie w konkursie nagrodzono 19 najlepszych i najciekawszych prospołecznych inicjatyw zrealizowanych w latach 2016 – 2017. Ich autorzy i wykonawcy - Ochotnicze Straże Pożarne oraz partnerzy projektów, odebrali prestiżowe statuetki FLORIANA, na wzór Oskarów, które otrzymują przedstawiciele świata filmu.

W gronie zwycięzców w kategorii bezpieczeństwo I miejsce w Polsce zdobyła Ochotnicza Straż Pożarna w Karsinie, która na konkurs zgłosiła projekt „Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola” zrealizowany przez strażaków i członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Karsin. W ramach projektu strażacy przeprowadzili cykl zajęć szkoleniowych z dziećmi z przedszkoli podczas których przedszkolaki poznawały m.in. zasady samoasekuracji, pierwszej pomocy, uczyły się jak bezpiecznie ewakuować się z zadymionego pomieszczenia, gasiły gaśnicami prawdziwy ogień. Na festynie integracyjnym „Mama, Tata, Dziecko” strażacy pokazywali z pozorantem jak zachowuje się atakujący pies i jak uchronić się przed pogryzieniem.

Uroczysta Gala wręczenia Florianów odbyła się dnia 11 maja 2018 r. w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie. Na gali jednostkę OSP Karsin reprezentowała delegacja w następującym składzie: strażacy Jakub Miloch i Krzysztof Datta oraz Agnieszka Lorek, Aleksandra Laska i Karolina Wiecka, członkinie młodzieżowej drużyny pożarniczej.opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 08. June 2018 23:240 Komentarzy ˇ 39 Czytań - Drukuj

Wycieczka szkolna do Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Karpacza i do Pragi

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA, SZKLARSKIEJ PORĘBY, KARPACZA I PRAGI

W dniach 20.05.2018 r. do 24.05.2018 r. grupa 30. uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Biegniewskiej, p. Marii Oller i p. Wiollety Szwichtenberg uczestniczyła w wycieczce Wrocław - Szklarska Poręba - Karpacz - Praga wraz z uczniami z Szkoły Podstawowej w Pogódkach. Odwiedziliśmy Afrykarium w słynnym wrocławskim ZOO, najstarszą część Wrocławia, Wolański Park, Wodospad Szklarka, Zamek Chojnik, zwiedziliśmy Pragę oraz wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Kopę i weszliśmy na Śnieżkę. W drodze powrotnej poznaliśmy historię Norweskiej Świątyni Wang.

Zawiązały się przyjaźnie między uczestnikami wycieczki. Czekamy już na następną wspólną przygodę!:)

opr. Wiolleta Szwichtenberg
Dodane przez blawat dnia 08. June 2018 23:000 Komentarzy ˇ 35 Czytań - Drukuj

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW”


W minioną środę w Domu Kultury z okazji Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz karsińscy przedszkolacy mieli okazję obejrzeć przedstawienie kostiumowe pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy IV b – uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach projektu unijnego „Akademia możliwości”. Gościnnie wystąpił też doświadczony aktor Maciej Landowski z klasy VI b.

Jak w każdej bajce w walce dobra ze złem zwyciężyło dobro. Jednak nie tylko treść zainteresowała widzów. Podziwiano grę aktorów oraz kolorowe kostiumy. Dla małych aktorów było to ciekawe doświadczenie, bowiem wielu z nich po raz pierwszy występowało na scenie przy pełnej widowni (dziękujemy rodzicom za obecność na widowni). Czwartacy okazali się świetnymi aktorami – potrafili z wdziękiem połączyć wyuczony tekst z grą na scenie. Wszystkich zachwyciły dowcipne krasnale, niezwykle urokliwa Śnieżka, piękny książę, dobroduszny myśliwy, a nawet zła królowa i jej lustereczko.

opr. Elżbieta Brzeska


Dodane przez blawat dnia 08. June 2018 10:300 Komentarzy ˇ 33 Czytań - Drukuj

Bezpieczeństwo od przedszkola

BEZPIECZEŃSTWO OD PRZEDSZKOLA


Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci to cel przyświecający zarówno rodzicom jak i nauczycielom na każdym etapie kształcenia. Promocja wiedzy i bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu to zadanie wpisane w programy edukacyjne już od przedszkola. W systemie kształcenia zakłada się, że dzieci kończące edukację przedszkolną będą umiały zachować się w sytuacji zagrożenia, a także wiedziały, gdzie otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Przyjmuje się również, że będą w stanie, na miarę swoich możliwości, przewidzieć konsekwencje własnych zachowań. Treści te przekazują im nauczyciele, a także przedstawiciele służb ratowniczych podczas wizyt w przedszkolach. Niestety, często ograniczone jest to tylko do jednodniowego spotkania w najbliższej jednostce służb ratunkowych. Nie ma więc możliwości, aby w tak krótkim czasie przekazać wszystkie cenne wskazówki. Pewnie z tego też powodu w ostatnich latach na terenie całego kraju odnotowujemy wzrost różnych wypadków z udziałem dzieci.

Ten smutny fakt postanowili zmienić członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i strażacy OSP Karsin, którzy realizują cykl zajęć z dziećmi w ramach projektu pn: „Wieś bezpieczna, wieś wesoła, bezpieczeństwo od przedszkola”. Głównymi odbiorcami działań projektowych są dzieci z Przedszkola Publicznego oraz Przedszkola Niepublicznego „Akademia Malucha” w Karsinie. Projekt swoim zasięgiem obejmie też rodziców i dziadków dzieci, którzy otrzymają ulotki prewencyjne ze wskazówkami w zakresie bezpieczeństwa nad dziećmi.

Tematyka zajęć projektowych dotyczy takich zagadnień jak m.in: pożar – przyczyny i sposoby zapobiegania, nauka posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, zagrożenia strony urządzeń elektrycznych w domu, bezpieczne zachowanie się w przypadku ataku psa, samoasekuracja - nauka podstawowych węzłów ratowniczych, podstawowe zasady pierwszej pomocy oraz w jaki szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. W celu uatrakcyjnienia zajęć projektowych z dziećmi zostały zakupione bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne m.in. interaktywny fantom szkoleniowy do nauki p. pomocy, domek strażaka - makieta treningowa, czy domowy czujnik czadu i dymu.

Warto też dodać, że projekt został dofinansowany w kwocie 4.530 zł. w ramach Funduszu Akumulator Społeczny, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Krzysztof Datta, opiekun MDP koordynujący projekt
Dodane przez blawat dnia 08. June 2018 09:120 Komentarzy ˇ 48 Czytań - Drukuj

Niezwykłe spotkanie

NIEZWYKŁE SPOTKANIE


Śmierć, cierpienie, przemijanie, nieuleczalna choroba dziecka, to słowa które najchętniej usunęlibyśmy z naszego słownika. Boimy się tych tematów, nie umiemy i nie chcemy o nich rozmawiać. Odczuwamy lęk gdy o nich myślimy. Jednak chociaż nie wiem jak byśmy się starali są one wpisane w życie każdego człowieka, niestety czasami są wpisane w życie dzieci i to bardzo małych.

4 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Kałduńską, pielegniarką pracującą w Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Pani Kasia okazała się niezwykłą, charyzmatyczną osobą, dla której praca jest życiowym powołaniem i spełnieniem. W bardzo przystępny i zrozumiały dla młodzieży sposób opisała swoją, jakże trudną pracę z dziećmi nieuleczalnie chorymi, umierającymi. Opowiadała jak wygląda jej dzień pracy, kontakty z podopiecznymi i ich rodzinami. Opisała radości, smutki i marzenia dzieci, które borykają się z cierpieniem swoim ale również z cierpieniem swoich rodziców i rodzeństwa, którzy nigdy nie mogą pogodzić się z powolnym odchodzeniem kogoś bliskiego. Wolontariusze z naszej szkoły od kilku lat prowadzą akcje i zbierają środki na rzecz podopiecznych hospicjum.

Dom zawsze daje poczucie bezpieczeństwa, a dzięki takim osobom jak Pani Kasia i dzięki sponsorom dzieci mogą przebywać w domu. Mogą wrócić do własnego łóżka i tam czuć się bezpieczne pomimo nieuleczalnej choroby. Jesteśmy pewni, że to niezwykłe spotkanie spowoduje, iż grono naszych wolontariuszy znacznie się powiększy a od września zabierzemy się do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Warto zacytować i zapamiętać słowa Pani Kasi: „Doceniajcie własne zdrowie, bo wasz chory kolega chciałby chociaż na jeden dzień zamienić się z wami. Łapcie życie i żyjcie mądrze”.

opr. E. Łosinska
Dodane przez blawat dnia 07. June 2018 13:180 Komentarzy ˇ 32 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO KRYNICY MORSKIEJ I FROMBORKA

WYCIECZKA DO KRYNICY MORSKIEJ I FROMBORKA

W dniach 23 i 24 maja uczniowie klasy IV B (25 osób) przebywali na wycieczce krajoznawczej w Krynicy Morskiej i Fromborku.

Ponieważ towarzyszyła nam piękna, prawdziwie letnia pogoda, postanowiliśmy rozpocząć od spotkania z morzem, a właściwie Zatoką Gdańską. Długi spacer plażą (połączony z możliwością brodzenia w słonej, morskiej wodzie) miał konkretny cel – osiągnięcie granicy polsko – rosyjskiej w Piaskach. Tam odbyło się zaplanowane spotkanie naszej grupy z patrolem Straży Granicznej. Funkcjonariusz SG opowiedział nam o pracy Straży i odpowiadał na pytania. Wieczór upłynął pod znakiem morskiej przygody – odbyliśmy przejażdżkę statkiem po wodach Zalewu Wiślanego.


Nazajutrz, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na Wielbłądzi Garb. To najbardziej znany na Mierzei Wiślanej punkt widokowy położony na najwyższej stałej wydmie w Europie, z której rozpościera się wspaniały widok na wody Zatoki Gdańskiej i (po przeciwnej stronie) Zalewu Wiślanego. Kolejnym punktem programu była latarnia morska w Krynicy. W drodze do Fromborka zatrzymaliśmy się w Mikoszewie u ujścia Wisły do Bałtyku.

Frombork to przede wszystkim spotkanie z astronomią i katedrą. W planetarium uczestniczyliśmy w seansie dydaktycznym pt. „Orientacja na niebie”. Z kolei w katedrze wysłuchaliśmy prezentacji słynnych organów fromborskich i zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie Mikołaja Kopernika.

W drodze powrotnej obowiązkowo McDonald’s i – przy okazji – rzut oka na monumentalne mury malborskiego zamku krzyżackiego.
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 03. June 2018 19:220 Komentarzy ˇ 68 Czytań - Drukuj

Dzień Matki w klasach I-III

DZIEŃ MATKI W KLASACH I-III SP


25 maja 2018 r. odbyły się spotkania klasowe z okazji Dnia Matki. Każda klasa przygotowała krótką inscenizację z piosenkami oraz pyszny poczęstunek. W ten sposób dzieci oraz wychowawczynie chciały podziękować wszystkim Mamusiom za ich dobre serce, trud i poświęcenie.

Mamy nadzieję, że taka forma uczczenia Święta Mamy bardzo się im podobała.

Wychowawczynie klas I-III
Dodane przez blawat dnia 02. June 2018 22:410 Komentarzy ˇ 57 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Zakopanego, Wieliczki i Zatoru

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO, WIELICZKI i ZATORU

W dn. 21 - 25 maja grupa 45 uczniów szkoły uczestniczyła w międzyklasowej wycieczce do Zakopanego, Wieliczki i Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce noclegu w Bańskiej Niżnej wieczór spędziliśmy w Termach Podhalańskich w Szaflarach.

Drugi dzień wycieczki był bardzo intensywny. Już o 9.30 rozpoczynaliśmy spływ przełomem Dunajca a o 14.30 zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Przed powrotem na nocleg odwiedziliśmy sanktuarium w Łagiewnikach.

Trzeci dzień, to dzień podhalański. Z rana spacer Doliną Strążyską, następnie wjazd kolejką linową z Polany Szymoszkowej na Gubałówkę. Powrót tą samą trasą w dobrym towarzystwie lekkiego deszczu. Popołudnie poświęciliśmy na zakupy penetrując Krupówki. Wieczorem na kwaterze odbył się Wieczór Podhalański. Nasz przewodnik, p. Bartek, z urodzenia i przekonań najprawdziwszy Góral, przekazał nam wiele cennych informacji o pochodzeniu miejscowej ludności, jej zwyczajach, ubiorach, tańcach, śpiewie, a także zademonstrował wyrób oscypków.

Wobec niepewnej pogody, pierwotny plan wymarszu w kolejnym dniu nad Morskie Oko, uległ zmianie. Odbyliśmy kolejkowo-pieszą wyprawę Doliną Chochołowską. Wybór okazał się trafny. W drodze powrotnej pokropił nas deszcz. Trochę zmoknięci wróciliśmy na kwaterę, gdzie wieczorem bawiliśmy się przy ognisku.

Ostatni dzień to wyjazd wcześnie rano do Zatoru i 9 godzin korzystania z jego atrakcji. W drodze powrotnej do domu wszyscy grzecznie spali.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: VIb, VIIb, IIIa, IIIb gim. oraz kilku uczniów z kl. Va i IIa, IIb gim.

Dodane przez Aleksander Losinski dnia 01. June 2018 20:500 Komentarzy ˇ 70 Czytań - Drukuj

Z WIZYTĄ W TEATRZE

Z WIZYTĄ W TEATRZE

We wtorek 22 maja uczniowie szkoły podstawowej udali się do Kościerzyny na spektakl „Bracia Lwie Serce”, zrealizowany na podstawie powieści Astrid Lindgren.

Było to kolejne spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Artyści i tym razem nie zawiedli. Losy dwu braci, Jonatana i Karola, zostały interesująco przedstawione przez młodych aktorów. Wzruszająca opowieść o braterskiej miłości, przyjaźni, zaufaniu i zwycięstwie dobra nad złem spodobała się publiczności i podpowiedziała, jak należy postępować, by stać się człowiekiem z sercem lwa.
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 31. May 2018 14:180 Komentarzy ˇ 54 Czytań - Drukuj

Strona 2 z 115 < 1 2 3 4 5 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 4382448 Unikalnych wizyt