Maj 2019

Konkurs czytelniczy
20 listopada odbył się konkurs wiedzy o Harrym Potterze. Do konkursu przystąpili następujący uczniowie: Judyta Borowska kl.VIb, Patrycja Drewczyńska kl.IV, Krzysztof Czapiewski kl.VIb, Łukasz Dobek kl.Va, Filip Golonek kl.Va, Maciej Muchowski kl.Va, Mateusz Remisz kl.VIb, Wojciech Rompca kl.VIb. Oto wyniki:
I miejsce Patrycja Drewczyńska - 49 punktów
II miejsce Maciej Muchowski - 45 punktów
III miejsce Mateusz Remisz - 43 punkty
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestnictwa w innych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.
Dodane przez Bozena Wieteska dnia 24. November 2006 10:290 Komentarzy ˇ 590 Czytań - Drukuj

Nasza Kaszubska Muzyka - koncert
Zgodnie z rozpoczętym cyklem koncertów muzyki klasycznej we wtorek 7 listopada 2006 r. odbył się koncert pt. "Nasza Kaszubska Muzyka" w wykonaniu folkowego zespołu "The Roshmish".
Dodane przez blawat dnia 22. November 2006 12:420 Komentarzy ˇ 389 Czytań - Drukuj

Powiatowe zawody w unihoka
Uczniowie naszego gimnazjum reprezentowali gminę Karsin w Powiatowych Zawodach w Unihokeja rozegranych 16 listopada 2006 r. w Wielkim Podlesiu. Chęć zwycięstwa była w każdej z drużyn, dlatego turniej stał na wysokim a zarazem wyrównanym poziomie. Reprezentacja naszego gimnazjum zakończyła zawody na piątym miejscu w powiecie kościerskim.
Dodane przez blawat dnia 22. November 2006 12:390 Komentarzy ˇ 455 Czytań - Drukuj

Pasowanie na czytelnika
Dnia 16 listopada w bibliotece odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli inscenizację przygotowaną specjalnie dla nich przez uczennice kl. Va. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i obiecały spełnić prośby książki przedstawione w trakcie inscenizacji. Każdy nowy czytelnik otrzymał identyfikator i kolorową zakładkę. Uczennice z gimnazjum przygotowały krótką pogadankę na temat regulaminu bibliotecznego i scenkę "Jak należy wypożyczać książki". Pierwszoklasiści z dumą po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej.
"(...) Świat jest wielki,
a po drodze tyle pytań...
Odpowiedzi poszukajcie
w kartach książek.
Książki mówią:
- Nie zabłądzi ten, kto czyta!
Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej."
Dodane przez Bozena Wieteska dnia 20. November 2006 09:500 Komentarzy ˇ 526 Czytań - Drukuj

Wywiadówka - listopad 2006
14 października 2006 r. o godzinie 15.30 odbyła się pierwsza wywiadówka w tym roku szkolnym.
Dodane przez blawat dnia 15. November 2006 16:300 Komentarzy ˇ 496 Czytań - Drukuj

88 rocznica Odzyskania Niepodległości
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, dn. 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów kl. III a gim. Na przygotowane przedstawienie złożyły się wiersze i pieśni dotyczące rozbiorów, powstań narodowowyzwoleńczych, walki Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Atmosferę uroczystości podnosiła wizualna scenografia w postaci wyświetlanych obrazów polskich malarzy przedstawiających J. Piłsudskiego, bitew itp.
Przygotowującym apel uczniami opiekował się p. Mariusz Ossowski.
Dodane przez Aleksander Losinski dnia 09. November 2006 14:070 Komentarzy ˇ 489 Czytań - Drukuj

Gminne zawody w Unihoka
Dnia 8 listopada odbyły się Gminne Zawody w Unihoka. Organizatorem był Zespół Szkół nr 2 w Wielu. W zawodach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z Wiela i Karsina. W meczu dziewcząt wygrała drużyna z Wiela wynikiem 3:1. Mecz chłopców zakończył się takim samym wynikiem ale dla drużyny z Karsina.
W związku z tym chłpcy z naszej szkoły będą reprezentować gminę na Powiatowych Zawodach w Unihoka, które odbędą się w Wielkim Podlesiu.
oprac. I. Laska
Dodane przez Aleksander Losinski dnia 09. November 2006 13:341 Komentarzy ˇ 394 Czytań - Drukuj

Gimnazjada - tenis stołowy
25 października 2006 r. w Dziemianach odbyła się Gimnazjada w tenisa stołowego. Naszą szkołę reprezentowały Magdalena Narloch i Magdalena Kulesza z klasy IIIa gimnazjum. Dziewczęta zajęły 6 miejsce.
Dodane przez blawat dnia 09. November 2006 10:27446 Czytań - Drukuj

W teatrze
W sobotę 28 października nasi czwarto- i piątoklasiści udali się do Gdańska do Teatru Miniatura. Młodzi widzowie uczestniczyli w zabawnym i kolorowym spektaklu "Dzieci z Bullerbyn".
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 09. November 2006 08:300 Komentarzy ˇ 432 Czytań - Drukuj

Czcimy pamięć zmarłych
31 października 2006 r. klasa Ib gimnazjum wraz z Samorządem Uczniowskim pod opieką p. Mariusza Ossowskiego odwiedziła cmentarz. Tam zapalono znicze, aby uczcić pamięć zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole m.in: R. Narloch, A. Pobłockiego, p. Prądzyńskiego oraz przedszkolanki p. M. Lubińskiej.
Wcześniej również uczniowie klasy Ib szkoły podstawowej wraz z panią wychowawczynią B. Pobłocką zapalili znicze na miejscu pamięci tuż obok Urzędu Gminy i na cmentarzu.
Opr. Samorząd Uczniowski
Dodane przez blawat dnia 05. November 2006 22:48433 Czytań - Drukuj

Halloween 2006
Dnia 30 X 2006 r. w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą dynię z okazji Halloween. Wśród około 50 dyń wybrano najpiękniejsze. Oto zwycięzcy:
Szkoła podstawowa 1. Daria Szczepańska i Małgorzata Trzcińska - kl. VIa; 2. Ania Trzcińska - kl. Va.
Gimnazjum 1. Arek Lisakowski - kl. Ia; 2. Justyna Czapiewska i Ania Lisakowska - IIa; 3. Karolina Czapiewska - kl. IIIa i Danuta Warnke - kl. IIIb.
Gratulujemy nagrodzonym i już dzisiaj zapraszamy na Halloweenowe szaleństwo za rok.

Konkurs plastyczny wygrała Andżelika Czaja z klasy VI. Drugie miejsce zajęłą Aneta Cherek z klasy V. Dziewczynki zostały nagrodzone, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Prace oceniała p. Anna Muchowska wraz z Samorządem Uczniowskim.
Dodane przez blawat dnia 31. October 2006 11:290 Komentarzy ˇ 639 Czytań - Drukuj

Strona 116 z 123 << < 113 114 115 116 117 118 119 > >>

Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 4953624 Unikalnych wizyt