Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Artykuły
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 325
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Julinka200304
Kalendarz
Luty 2020
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ

KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ


10 listopada o godzinie 17:30 w Domu Kultury odbył się „Koncert Dla Niepodległej” w wykonaniu Anny Federowicz oraz Tomasza Stroynowskiego.

Pani Anna Federowicz, wychowanka szkoły w Karsinie, ukończyła studia I stopnia Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu. We wrześniu ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu dr hab. Małgorzaty Greli. W duecie z Tomaszem Stroynowskim przygotowała i wykonała szereg recitali w wielu salach koncertowych w Polsce, Niemczech i Norwegii.

W 2016 r. zespół Federowicz Stroynowski Duo wydał płytę z piosenkami z repertuaru Anny German „W hołdzie Annie German”. Kilka miesięcy później Anna Federowicz zajęła I miejsce oraz otrzymała Nagrodę Publiczności na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – „Anna German”.

Nasza krajanka ma już za sobą debiut operowy w spektaklu La Traviata G. Verdiego (rola Anniny) wystawianym na deskach Opery Nova w Bydgoszczy.

O godzinie 17:00 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zgromadzonym w Domu Kultury mieszkańcom naszej gminy oraz przybyłym gościom program artystyczny przygotowany dla uświetnienia Święta Niepodległości.

opr. Grzegorz Bławat
Dodane przez blawat dnia 12. November 2019 18:260 Komentarzy ˇ 47 Czytań - Drukuj

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI - 2019

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI 2019


8 listopada o godzinie 12:00 uczniowie klas IV-VIII wszystkich szkół gminy Karsin wzięli udział w Biegu Niepodległości na trasie Wiele – Karsin. Jego trasa wiodła malowniczo położoną ścieżką rowerową.

Wszyscy uczestnicy dotarli do mety, na której czekała ciepła zupa i inne drobne przekąski.

opr. Grzegorz Bławat
Dodane przez blawat dnia 12. November 2019 18:230 Komentarzy ˇ 44 Czytań - Drukuj

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW - EDYCJA 2019

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW - EDYCJA 2019

12 listopada 2019 r. został rozstrzygnięty konkurs Biedronki pt. „Przygody Szkolnego Gangu Słodziaków”. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w dwóch kategoriach tegoż konkursu. Pierwsza część konkursu polegała na wykonaniu podobizny wybranego słodziaka z surowców wtórnych. W tej kategorii zwyciężyła trójka uczniów z klasy 3b: Antonina Markowska, Joanna Krause i Adrian Kowalewski.

Druga kategoria konkursu polegała na sumiennym czytaniu min. 10 minut dziennie, zbieraniu podpisów rodziców i specjalnych naklejek w dzienniczku postępów czytania. Aż dziewięcioro najwytrwalszych uczniów zostało nagrodzonych: Joanna Krause 3b, Antoni Brzeziński 1b, Natalia Fierek 1a, Antonina Datta 2b, Emilia Reszczyńska 2a, Dominik Bławat 2a, Dawid Narloch 3b, Natalia Łangowska 2a i Marta Jarzembska 3b.

Fundatorem nagród rzeczowych w postaci maskotek i książek był sklep Biedronka. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach bibliotecznych.

opr. Lucyna Latuszewska
Dodane przez blawat dnia 12. November 2019 18:120 Komentarzy ˇ 59 Czytań - Drukuj

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2019

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


8 listopada 2019 r. o godz. 10.00 odbył się apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Karsinie oraz nauczycieli wychowania fizycznego Iwonę Laskę i Henryka Szultkę. Opiekunem części wokalnej była pani Anna Muchowska. Apel został podzielony na trzy części.

Pierwsza część apelu rozpoczęła się przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Karsinie.
Uczniowie i nauczyciele byli świadkami historycznego wydarzenia. Przed budynek szkoły w takt piosenki patriotycznej „Warszawianka” wjechał Marszałek Józef Piłsudski.

Marszałek został powitany przez uczniów oraz społeczność szkolną bardzo serdecznie. To było wyjątkowe spotkanie z żywym obrazem. Mieliśmy przyjemność gościć w Karsinie Pana Marszałka Józefa Piłsudskiego. W jego postać wcielił się pan Henryk Szultka, który odegrał swoją rolę znakomicie, wypowiadając te słowa…

„Towarzysze, jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku Niepodległość, ale tam wysiadłem. Wy możecie jechać do stacji końcowej, jeśli potraficie, lecz teraz przejdźcie ze mną ulicami Karsina w dowód Waszej miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa!!!

Pamiętajcie!!! Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Obywatele dzisiejszy dzień jest dniem historycznym, niezapomnianym, triumfalnym. Jesteśmy wolni!!!”


Następnie Józef Piłsudski zaprosił dyrektora Aleksandra Łosińskiego na bryczkę. Była to wspólna podróż w przeszłość, mająca przypomnieć całej społeczności szkolnej ważne wydarzenia z naszej historii.

Uczniowie ustawieni za bryczką maszerowali ulicami Karsina, śpiewając pieśni patriotyczne m.in. „My pierwsza Brygada”.

Druga część apelu rozpoczęła się w Domu Kultury w Karsinie. Uczniowie przedstawili program artystyczny, który przypomniał nam ważne wydarzenia z naszej historii.

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej ojczyzny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną niepodległość, którą utraciła w wyniku zagrabienia jej ziem przez Rosję, Prusy i Austrię. Nieustanne próby Polaków zmierzające do odzyskania niepodległości, niestety nie przynosiły powodzenia. Państwo niegdyś tak wielkie i sławne przestało istnieć.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem pieśni patriotycznej „My pierwsza Brygada” przez uczennice klas VI: Zofię Borzyszkowską, Kornelię Knitter, Jagodę Komorniczak, Paulinę Schroeder, przy akompaniamencie ucznia klasy VIII Jakuba Stosika.

W dalszej części przedstawienia uczniowie: Lena Wieteska z klasy IIb, Franciszek Narloch z klasy Ia, oraz uczniowie klasy IVb zatańczyli poloneza do pięknego utworu z filmu „Czas honoru”, składając w ten sposób hołd wszystkim dzieciom żyjącym w tamtych niezwykle trudnych czasach.


Uczniowie poprzez taniec, śpiew oraz prezentację słowno-muzyczną i multimedialną uświadomili nam, że: „Nic nie jest nam dane raz na zawsze, dotyczy to także wolności. Wolność trzeba ciągle zdobywać, ciągle o nią walczyć” mówił nasz Wielki Rodak, Jan Paweł II.

Prowadzący apel Wiktoria Łosińska i Maciej Landowski, uczniowie klasy VIII, pięknie podkreślili, że 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego. To nasz moralny obowiązek jako Polaków i jako ludzi szanujących wolność narodów.

Na zakończenie przedstawienia Zofia Borzyszkowska zaśpiewała przepiękną piosenkę z repertuaru zespołu Soul Sanok „Uwierz Polsko”.Szacunek dla symboli narodowych oddano przez wykonanie układu tanecznego z flagą. Tego wyzwania podjęły się dziewczęta z klasy V i VII, które są jednocześnie tancerkami zespołu Paradise: Aleksandra Czucha, Aleksandra Krut, Joanna Dobek, Klaudia Miloch, Wiktoria Tylkowska, Antonina Wieteska, Wiktoria Żabińska i Wiktoria Kowalczyk.Odśpiewano również hymn narodowy, oddając w ten sposób szacunek symbolom narodowym oraz wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

opr. Iwona Laska
Dodane przez blawat dnia 11. November 2019 16:000 Komentarzy ˇ 40 Czytań - Drukuj

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY W NASZEJ SZKOLE

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY W NASZEJ SZKOLE

We wtorek, 30. października, uczniowie klas I –IV uczestniczyli w szkolnym zakończeniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. O znaczeniu pracy misjonarzy opowiedział nam ks. Piotr Losse z Towarzystwa Ducha Świętego, który kilka lat temu był wolontariuszem na misjach w Afryce. Dzięki niemu mogliśmy obejrzeć film przedstawiający Boże Ciało w Afryce oraz poznać pracę sióstr na misjach poprzez wiele ciekawych zdjęć.

Uczniowie z klasy IIa, uczęszczający na zajęcia rozwijające kreatywność, zaprezentowali krótką scenkę pt. ”Róże św. Tereski”. Pięknie wcieliły się w role dzieci z Afryki, Europy, Ameryki Pd., Azji i Oceanii. Św. Tereska zagrana przez Kornelię zachęcała nas wszystkich do spełniania dobrych uczynków. Na zakończenie uczniowie klasy IIb przy akompaniamencie Antosi zaprezentowali hymn Papieskiego Działa Misyjnego Dzieci „Otwórzmy Serca, otwórzmy dłonie”.

W ciągu całego miesiąca chętni uczniowie piekli w domu ciasta i sprzedawali je na szkolnym korytarzu. Z zebranych środków wpłacono 310 zł na cele misyjne.

opr. Elżbieta Łosinska, Maria Oller
Dodane przez blawat dnia 30. October 2019 10:570 Komentarzy ˇ 49 Czytań - Drukuj

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

29 października 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Specjalnie na tę okazję grupa uczniów z klasy Va przygotowała dla naszych pierwszaków krótką inscenizację pt. „Zaczarowany bajek świat”. Przedstawieniu towarzyszył przepiękny śpiew naszych szkolnych papużek, które również na tę chwilę stały się prawdziwymi aktorami. Każdy z uczniów otrzymał imienną zakładkę do książek oraz legitymację czytelnika, dzięki której może od teraz wypożyczać książki.

Mamy nadzieję, że świeżo upieczeni czytelnicy będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

opr. Lucyna Latuszewska
Dodane przez blawat dnia 29. October 2019 22:010 Komentarzy ˇ 42 Czytań - Drukuj

REKORD W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

MAMY REKORD W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY!!!
AKCJA WOŚP

W tym roku 16 października, w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytacje aż 150 560 osób w 1 380 instytucjach !!! To niesamowity wynik, który wspólnie osiągnęliśmy.

Przypomnijmy, że w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji udział wzięło 202 uczniów, nauczycieli i strażaków z Karsina. Wspólnie zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy, że zasady powinien znać każdy i że każdy może uratować czyjeś zdrowie i życie.

Należy dodać, że w naszej szkole od kilku lat realizowany jest ogólnopolski Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” pod patronatem Fundacji WOŚP.

Brawo dla nas wszystkich i do zobaczenia za rok!

opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 29. October 2019 16:500 Komentarzy ˇ 45 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA ROWEROWA - TRASĄ "PĘTLA PRZYTARNIA"

WYCIECZKA ROWEROWA - TRASĄ "PĘTLA PRZYTARNIA"

W dniu 18 października 2019 r. Szkolne Koło Cyklistów zorganizowało wycieczkę rowerową po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Przewodnikami po przyrodniczej trasie „Pętla Przytarnia” byli: Artur Sikorski – właściciel Wydawnictwa Kartograficznego EKO-KAPIO oraz Marek Orlikowski – starszy specjalista ds. ochrony przyrody WPK.

Uczestnicy wycieczki poznali najwyższe wzniesienie naszej okolicy – górę Chełmice, siedliska przyrodnicze w tym tereny planowanego rezerwatu „Motowęże”, zbiorniki wodne okolicy z Jezioro Wdzydze na czele, oraz miejsce pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Oficjalna część wycieczki zakończyła się nad Strugą koło Przytarni ogniskiem oraz poczęstunkiem zorganizowanym przez pracowników Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

opr. Aleksander Łosiński
Dodane przez blawat dnia 28. October 2019 14:150 Komentarzy ˇ 42 Czytań - Drukuj

AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

AKCJA "SZKOŁA PAMIĘTA"

Akcja „Szkoła pamięta”, to akcja, której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i ma na celu uwrażliwianie młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach tej akcji można zorganizować następujące działania:

uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;
odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię;
zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby;
odwiedzić groby zmarłych nauczycieli z danej placówki;
wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą;
zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami;
zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie;
zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Nasza szkoła również wzięła udział w tej akcji i w dniu 25 października uczniowie klas V wraz z opiekunami poszli na cmentarz, gdzie posprzątali opuszczone groby i zapalili na nich znicze, posprzątali także i zapalili znicze na grobie nauczycielki i patronki naszego gimnazjum Rozalii Narloch.

opr. E. Bal
Dodane przez Robert Bal dnia 27. October 2019 18:180 Komentarzy ˇ 49 Czytań - Drukuj

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARZY Z GMINY KARSIN

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŻEGLARZY Z GMINY KARSIN

W sobotę 5 października 2019 r. w Ośrodku Largo w Borsku odbyło się zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2019. Obecni byli rodzice oraz uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach żeglarskich prowadzonych przez Klub Żeglarski „WDA”

Warto przypomnieć, że w szkoleniu żeglarskim uczestniczy obecnie 40 dzieci z Gminy Karsin. W zajęciach aktywnie uczestniczą także uczniowie z Karsina odnosząc szereg sukcesów startując w regatach żeglarskich. Najlepsze wyniki w minionym sezonie osiągali: Szymon Domański, Szymon Wirkus oraz Zosia Borzyszkowska.

Najważniejsze z nich to:
- Puchar Wójta Gminy Karsin - 2 m.- Szymon Domański
- Puchar Ośrodka Wypoczynkowego LARGO – 1 m. - Szymon Wirkus, 4m.- Szymon Domański
- Puchar Półwyspu Lipa – 2 m. - Szymon Domański, 4 m. - Zosia Borzyszkowska.

W czerwcu gościliśmy w Borsku także uczniów klas IV szkoły na tradycyjnym pikniku żeglarskim po którym część z nich wyraziła zamiar uczestnictwa w regularnych zajęciach. Obecnie w zajęciach Klubu Żeglarskiego WDA Borsk regularnie uczestniczy 12 uczniów szkoły.

Podczas uroczystości Zakończenia Sezonu tradycyjnie ogłaszana jest klasyfikacja za najlepsze wyniki w klasie Optymist za mijający sezon.

Rok ten był wyjątkowy w tym aspekcie, gdyż zwycięzcami (uzyskując taką samą ilość punktów) zostało dwóch zawodników: Szymon Domański (szkoła Wiele) oraz Jakub Sałata (szkoła Karsin). Nagrody najlepszym żeglarzom wręczał p. Tadeusz Wirkijowski (Prezes Klubu). Klasyfikację za najlepsze wyniki w sezonie przedstawia poniższe zestawienie:

1 miejsce - Szymon Domański 29 pkt. (Karsin) i Jakub Sałata 29 pkt. (Wiele)
2 miejsce - Szymon Wirkus 21 pkt. (Karsin)
3 miejsce – Wojciech Florek 14 pkt. (Wiele))
4 miejsce – Damian Narloch 11 pkt. (Karsin)
5/7miejsce – Zofia Baczyńska 10 pkt. (Karsin)
5/7 miejsce - Piotr Widera 10 pkt. (Karsin)
5/7miejsce – Jan Baczyński 10 pkt. (Karsin)
8 miejsce – Patryk Sałata 2 pkt. (Wiele)

Załączona fotorelacja oraz film z regat o Puchar Półwyspu Lipa najlepiej obrazują żeglarskie zmagania uczniów szkoły w minionym sezonie żeglarskim.

Klub Żeglarski WDA Borsk


Dodane przez blawat dnia 25. October 2019 09:200 Komentarzy ˇ 58 Czytań - Drukuj

TRZYDZIEŚCI UCIŚNIĘĆ, DWA WDECHY!

TRZYDZIEŚCI UCIŚNIĘĆ, DWA WDECHY!

W środę, 16 października 2019 r. w samo południe już po raz siódmy, rozpoczęła się próba pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy zorganizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Pierwszej Pomocy. Nasza szkoła brała udział w tym wydarzeniu po raz trzeci.

Akcja została zorganizowana w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Na uczestników czekało 9 fantomów do resuscytacji krążeniowo–oddechowej. W biciu rekordu udział wzięło 202 uczniów, nauczycieli i strażaków z Karsina.

Czy zostanie ustanowiony kolejny rekord Polski? Wyniki poznamy za kilka dni.

opr. Krzysztof Datta
Dodane przez blawat dnia 23. October 2019 16:570 Komentarzy ˇ 56 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 130 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 6495522 Unikalnych wizyt
;