Strona Główna


Forum


Pobieralnia


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Mapa Strony


Kontakt


Pomoc

Nawigacja

O zespole szkół
Strona Główna
Patroni szkoły
Izba Pamiątek
Szkoła z klasą
Biblioteka
Budynki szkoły
Zespół Paradise
Kulinarna przygoda
Uczniowie z klasą
Dokumenty szkolne
Dożywianie

Społeczność szkoły
Dyrekcja szkoły
Nauczyciele
Uczniowie
Pracownicy szkoły
Absolwenci

Różności
Konkurs matematyczny
Forum
Kontakt
Galeria
Archiwum Newsów
Szukaj

Dla rodziców
Prawa rodziców
System współpracy
Zasady współpracy
System przeciwdziałania przemocy
Współpraca z PZU
Szkoły średnie
LO Czersk
ZSP w Malachinie
ZSP nr 1 w Chojnicach
ZSP nr 3 w Chojnicach
Katolickie LO w Chojnicach
Zespół Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego w Chojnicach
ZSP nr 2 w Chojnicach
Kaszubskie LO w Brusach
Liceum Ogólnokształcące Nowe Miasto w Chojnicach
PZS nr 1 w Kościerzynie
PZS nr 2 w Kościerzynie
LO im. Wybickiego w Kościerzynie
Nasi przyjaciele
LO Czersk
Portal Interklasa
OSP Karsin
Szkoła w Osowie
Gmina Karsin
Szkoła we Wielu
Parafia Karsin
Dom Kultury Karsin
Słownik angielsko-polski
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 323
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Kacperek2134
Kalendarz
Październik 2018
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

malgosiaf
14/07/2017 09:43
Dziękuje Panu że pan dodał fotki Absolwentów Pozdrawiam Gosia Fierek

blawat
11/07/2017 23:11
Dodałem fotki Absolwentów do galerii Absolwentów. Dostęp po zalogowaniu.

blawat
28/06/2017 10:05
Fotki Absolwentów 2017 i inne wstawię po 10. Lipca

blue
20/06/2014 21:40
no właśnie, czekamy! smiley

katarzyna
20/06/2014 20:35
Kiedy będą zdjęcia z balu klas 3 ?.

Archiwum
Niezwykłe spotkanie

NIEZWYKŁE SPOTKANIE


Śmierć, cierpienie, przemijanie, nieuleczalna choroba dziecka, to słowa które najchętniej usunęlibyśmy z naszego słownika. Boimy się tych tematów, nie umiemy i nie chcemy o nich rozmawiać. Odczuwamy lęk gdy o nich myślimy. Jednak chociaż nie wiem jak byśmy się starali są one wpisane w życie każdego człowieka, niestety czasami są wpisane w życie dzieci i to bardzo małych.

4 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Kałduńską, pielegniarką pracującą w Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Pani Kasia okazała się niezwykłą, charyzmatyczną osobą, dla której praca jest życiowym powołaniem i spełnieniem. W bardzo przystępny i zrozumiały dla młodzieży sposób opisała swoją, jakże trudną pracę z dziećmi nieuleczalnie chorymi, umierającymi. Opowiadała jak wygląda jej dzień pracy, kontakty z podopiecznymi i ich rodzinami. Opisała radości, smutki i marzenia dzieci, które borykają się z cierpieniem swoim ale również z cierpieniem swoich rodziców i rodzeństwa, którzy nigdy nie mogą pogodzić się z powolnym odchodzeniem kogoś bliskiego. Wolontariusze z naszej szkoły od kilku lat prowadzą akcje i zbierają środki na rzecz podopiecznych hospicjum.

Dom zawsze daje poczucie bezpieczeństwa, a dzięki takim osobom jak Pani Kasia i dzięki sponsorom dzieci mogą przebywać w domu. Mogą wrócić do własnego łóżka i tam czuć się bezpieczne pomimo nieuleczalnej choroby. Jesteśmy pewni, że to niezwykłe spotkanie spowoduje, iż grono naszych wolontariuszy znacznie się powiększy a od września zabierzemy się do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Warto zacytować i zapamiętać słowa Pani Kasi: „Doceniajcie własne zdrowie, bo wasz chory kolega chciałby chociaż na jeden dzień zamienić się z wami. Łapcie życie i żyjcie mądrze”.

opr. E. Łosinska
Dodane przez blawat dnia 07. June 2018 13:180 Komentarzy ˇ 50 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO KRYNICY MORSKIEJ I FROMBORKA

WYCIECZKA DO KRYNICY MORSKIEJ I FROMBORKA

W dniach 23 i 24 maja uczniowie klasy IV B (25 osób) przebywali na wycieczce krajoznawczej w Krynicy Morskiej i Fromborku.

Ponieważ towarzyszyła nam piękna, prawdziwie letnia pogoda, postanowiliśmy rozpocząć od spotkania z morzem, a właściwie Zatoką Gdańską. Długi spacer plażą (połączony z możliwością brodzenia w słonej, morskiej wodzie) miał konkretny cel – osiągnięcie granicy polsko – rosyjskiej w Piaskach. Tam odbyło się zaplanowane spotkanie naszej grupy z patrolem Straży Granicznej. Funkcjonariusz SG opowiedział nam o pracy Straży i odpowiadał na pytania. Wieczór upłynął pod znakiem morskiej przygody – odbyliśmy przejażdżkę statkiem po wodach Zalewu Wiślanego.


Nazajutrz, zaraz po śniadaniu, udaliśmy się na Wielbłądzi Garb. To najbardziej znany na Mierzei Wiślanej punkt widokowy położony na najwyższej stałej wydmie w Europie, z której rozpościera się wspaniały widok na wody Zatoki Gdańskiej i (po przeciwnej stronie) Zalewu Wiślanego. Kolejnym punktem programu była latarnia morska w Krynicy. W drodze do Fromborka zatrzymaliśmy się w Mikoszewie u ujścia Wisły do Bałtyku.

Frombork to przede wszystkim spotkanie z astronomią i katedrą. W planetarium uczestniczyliśmy w seansie dydaktycznym pt. „Orientacja na niebie”. Z kolei w katedrze wysłuchaliśmy prezentacji słynnych organów fromborskich i zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie Mikołaja Kopernika.

W drodze powrotnej obowiązkowo McDonald’s i – przy okazji – rzut oka na monumentalne mury malborskiego zamku krzyżackiego.
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 03. June 2018 19:220 Komentarzy ˇ 77 Czytań - Drukuj

Dzień Matki w klasach I-III

DZIEŃ MATKI W KLASACH I-III SP


25 maja 2018 r. odbyły się spotkania klasowe z okazji Dnia Matki. Każda klasa przygotowała krótką inscenizację z piosenkami oraz pyszny poczęstunek. W ten sposób dzieci oraz wychowawczynie chciały podziękować wszystkim Mamusiom za ich dobre serce, trud i poświęcenie.

Mamy nadzieję, że taka forma uczczenia Święta Mamy bardzo się im podobała.

Wychowawczynie klas I-III
Dodane przez blawat dnia 02. June 2018 22:410 Komentarzy ˇ 69 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Zakopanego, Wieliczki i Zatoru

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO, WIELICZKI i ZATORU

W dn. 21 - 25 maja grupa 45 uczniów szkoły uczestniczyła w międzyklasowej wycieczce do Zakopanego, Wieliczki i Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce noclegu w Bańskiej Niżnej wieczór spędziliśmy w Termach Podhalańskich w Szaflarach.

Drugi dzień wycieczki był bardzo intensywny. Już o 9.30 rozpoczynaliśmy spływ przełomem Dunajca a o 14.30 zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Przed powrotem na nocleg odwiedziliśmy sanktuarium w Łagiewnikach.

Trzeci dzień, to dzień podhalański. Z rana spacer Doliną Strążyską, następnie wjazd kolejką linową z Polany Szymoszkowej na Gubałówkę. Powrót tą samą trasą w dobrym towarzystwie lekkiego deszczu. Popołudnie poświęciliśmy na zakupy penetrując Krupówki. Wieczorem na kwaterze odbył się Wieczór Podhalański. Nasz przewodnik, p. Bartek, z urodzenia i przekonań najprawdziwszy Góral, przekazał nam wiele cennych informacji o pochodzeniu miejscowej ludności, jej zwyczajach, ubiorach, tańcach, śpiewie, a także zademonstrował wyrób oscypków.

Wobec niepewnej pogody, pierwotny plan wymarszu w kolejnym dniu nad Morskie Oko, uległ zmianie. Odbyliśmy kolejkowo-pieszą wyprawę Doliną Chochołowską. Wybór okazał się trafny. W drodze powrotnej pokropił nas deszcz. Trochę zmoknięci wróciliśmy na kwaterę, gdzie wieczorem bawiliśmy się przy ognisku.

Ostatni dzień to wyjazd wcześnie rano do Zatoru i 9 godzin korzystania z jego atrakcji. W drodze powrotnej do domu wszyscy grzecznie spali.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: VIb, VIIb, IIIa, IIIb gim. oraz kilku uczniów z kl. Va i IIa, IIb gim.

Dodane przez Aleksander Losinski dnia 01. June 2018 20:500 Komentarzy ˇ 78 Czytań - Drukuj

Z WIZYTĄ W TEATRZE

Z WIZYTĄ W TEATRZE

We wtorek 22 maja uczniowie szkoły podstawowej udali się do Kościerzyny na spektakl „Bracia Lwie Serce”, zrealizowany na podstawie powieści Astrid Lindgren.

Było to kolejne spotkanie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Artyści i tym razem nie zawiedli. Losy dwu braci, Jonatana i Karola, zostały interesująco przedstawione przez młodych aktorów. Wzruszająca opowieść o braterskiej miłości, przyjaźni, zaufaniu i zwycięstwie dobra nad złem spodobała się publiczności i podpowiedziała, jak należy postępować, by stać się człowiekiem z sercem lwa.
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 31. May 2018 14:180 Komentarzy ˇ 66 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKA DO WARSZAWY


W dniach 21-22.05.2018 uczniowie klas: IVa, Va oraz drugich i trzecich gimnazjum pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Rozpoczęliśmy pobyt w stolicy od zwiedzania z przewodnikiem Starego Miasta. Naszą długą i mozolną wędrówkę zakończyliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, skąd ruszyliśmy w kierunku Pałacu Kultury. Kolejnym punktem było lotnisko im. F. Chopina.

Dużo emocji wzbudziło zwiedzanie PGE Narodowy, usłyszeliśmy wiele ciekawostek związanych z naszą kadrą narodową, zaskoczył nas ogrom obiektu, ekranów i …. kompletny brak murawy. Podziwialiśmy też panoramę stolicy z wysokości trzydziestego piętra.

Mieliśmy okazję przekonać się, jakim niesamowitym wyzwaniem jest poruszanie się po Warszawie własnym środkiem transportu (na uznanie zasługuje niesamowita cierpliwość pana kierowcy z firmy Robus). Pogoda i humory dopisywały do samego końca.

Opr. A. Ossowska
Dodane przez blawat dnia 25. May 2018 21:060 Komentarzy ˇ 65 Czytań - Drukuj

RODO - Przetwarzanie danych

SZANOWNI PAŃSTWO,

W związku z obowiązkiem informacyjnym RODO art. 13 rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych związanej przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (OJ L 119, 4.5.2016, p. 1–88) informujemy, że realizacja celów publicznych, które naszą placówkę z Państwem łączą lub łączyły wymaga przetwarzania Państwa danych osobowych. Bez przetworzenia Państwa danych osobowych realizacja obowiązków lub innych zadań szkoły nie byłaby możliwa. Aby zapewnić Państwu kontrolę nad sposobem wykorzystania Państwa danych osobowych przekazujemy następujące informacje:

1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali
w Karsinie, Karsin, ul. Długa 167, 83-440 Karsin, kontakt e-mail: sekretariat@szkolakarsin.pl

2. Administrator przetwarza tylko takie dane jakie są mu niezbędne w procesie realizacji obowiązków szkoły, zwykle są to takie dane jakie Państwo szkole przekazaliście lub pozyskane z organu samorządowego na podstawie przepisów o obowiązku szkolnym, a więc na podstawie art. 6 ust. 1 lit. e RODO.

3. Dane Państwa będą przechowywane tak długo jak długo będzie to konieczne do wykonania wszystkich obowiązków wynikających z przepisów oraz ewentualnych Państwa zgód, w tym tych określonych w przepisach prawa, jeśli zajdzie taka konieczność.

4. Następnie dane będą przechowywane w celach kontaktowych, udzielenia dostępu do elektronicznych narzędzi dla rodziców tudzież obsługi kont i zamówień subskrypcji założonych na stronie szkoły o ile wyrazili Państwo na to zgodę, a także w związku ze współpracą handlową ze szkołą jeśli jesteście lub byliście Państwo reprezentantem lub osobą będącą dla szkoły kontrahentem.

5. Jeśli pomimo przekazania nam danych nie mieliśmy żadnej relacji, Państwa dane mogą być przechowywane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO, w celach archiwalnych.

6. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Rogali w Karsinie gwarantuje każdej osobie, której dane przetwarza prawo dostępu do danych jej dotyczących, ich sprostowania, usunięcia lub żądania ograniczenia ich przetwarzania. Osoba taka może też skorzystać z prawa sprzeciwu, prawa do przeniesienia danych, które będą miały postać elektroniczną oraz prawa do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Sekretarz szkoły - Ewa Jarzembska
Dodane przez blawat dnia 25. May 2018 16:000 Komentarzy ˇ 32 Czytań - Drukuj

Przygody Koziołka Matołka

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA


21 maja 2018 r. uczniowie klas I – III obejrzeli na scenie Sali Widowiskowej w Kościerzynie piękne przedstawienie pt. ”Przygody Koziołka Matołka” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Spektakl dostarczył dzieciom wielu emocji i wrażeń, uzmysłowił także, jak ważne jest bycie sobą. Piękne dekoracje i stroje oraz wspaniała gra aktorska pozostaną w naszej pamięci. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spektakle.

opr. Maria Bielawa
Dodane przez blawat dnia 24. May 2018 22:280 Komentarzy ˇ 63 Czytań - Drukuj

WYCIECZKA DO ZOO

WYCIECZKA DO ZOO


W dn. 9 maja uczniowie kl. I - III oraz VI uczestniczyli w wycieczce do zoo w Oliwie. Grupa 40 szczęśliwców (piękna, letnia pogoda) poznawała zwierzęta świata.

Największym powodzeniem cieszyły się słonie i małpy, surojadki pilnie strzegące swojego terytorium oraz król lew.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu Akademia Możliwości.
Dodane przez Aleksander Losinski dnia 15. May 2018 13:490 Komentarzy ˇ 56 Czytań - Drukuj

PROJEKT EDUKACYJNY W RAMACH "ŚWIĘTA ZIEMI"

PROJEKT EDUKACYJNY W RAMACH "ŚWIĘTA ZIEMI"


Projekt pt. "Znaczenie pszczół w przyrodzie i życiu człowieka" zorganizowano w ramach tegorocznych obchodów "Święta Ziemi". W tym roku obchody Święta Ziemi przybrały inną formę, w postaci projektu edukacyjnego.

Projekt ten realizowany był od lutego do maja 2018 roku, a skierowany do uczniów klas od II SP do III G i zróżnicowany pod względem zagadnień i stopnia trudności w zależności od etapu edukacyjnego.
Celem projektu było poznanie pszczół i ich znaczenia w ekosystemie i życiu człowieka.

Cele szczegółowe obejmowały następujące zagadnienia:
- budowa, środowisko i tryb życia pszczół;
- produkty wytwarzane przez pszczoły: miód, kit (propolis), pyłek, mleczko, jad, wosk; ich wykorzystanie przez człowieka;
- poznanie wartości odżywczych miodu i kitu pszczelego, propagowanie spożywania miodu;
- globalny problem wymierania pszczół;
- bezpieczne zachowania podczas spotkania z pszczołami;
- praca pszczelarza i jego rola dla środowiska;
- obserwacja pszczelej rodziny;
- pszczoła jako bioindykator środowiska naturalnego.

Metody, którymi pracowano podczas trwania projektu były: prelekcje, pogadanki, obserwacje okazów, obserwacje w naturalnym środowisku, działalność praktyczna uczniów, warsztaty, gazetka ścienna, album z pracami konkursowymi, konkurs plastyczny i literacki (fraszka). A formy to: wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, filmy: Dbajmy o pszczoły – życie pszczelej rodziny (kl. VII–III Gim.), Pszczoły (kl. IV–VI).

Przedsięwzięcie przebiegało następująco, najpierw uczniowie zapoznali się z celami i formami realizacji projektu, zachęcono uczniów do wzięcia udziału. Kolejnym etapem było zapoznanie z tematyką, i tak w klasach III i IV odbyły się warsztaty tematyczne o życiu pszczół, w klasach IV - VI odbyły się prezentacje filmów pt. "Pszczoły", a w klasach VII SP - III G "Dbajmy o pszczoły – życie w pszczelej rodzinie".
Równocześnie odbył się konkurs plastyczny i literacki (fraszka) pt. „Znaczenie pszczół w przyrodzie i życiu człowieka”.

A na koniec dokonano podsumowania projektu i wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach:

KONKURS PLASTYCZNY
kl. II SP
1. miejsce Marika Miloch
Kl. III-VI
1. miejsce: Amelia Pastwa
Kl. VII- III Gim.
1. miejsce: Joanna Weltrowska kl.VIIb
2. miejsce: Zuzanna Piekarska kl. IIIa Gim.
3. miejsce: Martyna Muchowska kl.IIa Gim.
3. miejsce: Klaudia Przytarska kl. IIIa Gim.

Konkurs literacki
1. miejsce: Kinga Pokrzywińska kl. IIIb Gim.
2. miejsce: Dominik Pastwa kl. VIIb
3. miejsce Martyna Muchowska kl. IIa Gim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. pracę i wkład włożony w swoje dzieła, a zwycięzcom gratulujemy.

opr. E. Bal, J. Kowalewska
Dodane przez Robert Bal dnia 14. May 2018 19:250 Komentarzy ˇ 51 Czytań - Drukuj

KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ RODNO MOWA - ETAP POWIATOWY

KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ
RODNO MOWA - ETAP POWIATOWY


W środę 9.05.2018 r. w Kościerzynie odbył się powiatowy etap 47. Konkursu Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa".

Naszą szkołę reprezentował Wojtek Wojak, uczeń klasy III a szkoły podstawowej, i zdobył tam zaszczytne III miejsce.

Cieszymy się bardzo z takiego wyniku Wojtka i serdecznie gratulujemy mu sukcesu na tym etapie.

opr. E. Bal
Dodane przez Robert Bal dnia 14. May 2018 18:550 Komentarzy ˇ 84 Czytań - Drukuj

Strona 4 z 117 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Dziennik Librus
Moodle szkoły Karsin
BIP
SKS
Bądź ofiarodawcą!!!
Energa Athletic Cup
O projekcie
Energa Athletic Cup
Akademia Mł. Noblistów

O projekcie
Akademia Młodych Noblistów
Za rękę z Einsteinem II

O projekcie
Nasze działania
Szansa dla każdego

O projekcie
Nasze działania
Szkoła bogata w wiedzę

O projekcie
Nasze działania
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 4471402 Unikalnych wizyt