XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Dodane przez Jerzy Glowacki dnia 16. January 2018 21:22

XXVI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Największa i najbardziej oryginalna Orkiestra świata zagrała w niedzielę 14 stycznia już po raz 26. W tegoroczny, XXVI Finał WOŚP, zaangażowało się 11 wolontariuszy z naszej szkoły. Oczywiście orkiestrowych imprez nie dałoby się zorganizować bez pomysłowości i zaangażowania wielu innych osób – sympatyków Orkiestry.

Finał 2018 odbył się pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Zbieraliśmy zatem na zakup sprzętu medycznego przeznaczonego przede wszystkim dla oddziałów położniczych. Dlatego w niedzielny poranek na ulicach pojawili się wolontariusze z charakterystycznymi skarbonkami. Kwesta uliczna to przecież ważny i nieodłączny element każdego Finału.

Najciekawiej i najgłośniej było jednak po południu. W Domu Kultury w Karsinie odbył się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły. Program był bardzo urozmaicony: utwory instrumentalne, piosenki, kolędy, muzyka poważna. Na scenie zaprezentowali się przyszli, mamy nadzieję, wirtuozi pianina (i elektronicznych instrumentów klawiszowych), gitary, trąbki i klarnetu. Tradycyjna aukcja trwała prawie dwie godziny i była bardzo emocjonująca. Na miłośników dobrego ciasta czekał słodki sklepik, a amatorzy losów sprawdzali swoje szczęście, biorąc udział w loterii. Na brak klientów nie narzekał także orkiestrowy sklep z różnorodnymi gadżetami.

Miło nam poinformować, że tegoroczna zbiórka na rzecz WOŚP znów okazała się rekordowa. Zebraliśmy w całej gminie aż 16 850 złotych!!! Ubiegłoroczną kwotę, która wydawała się nie do pobicia, przekroczyliśmy o 5000 zł! Podział na poszczególne miejscowości przedstawia się następująco: Karsin – 8923 zł, Wiele – 5535 zł, Osowo – 2392 zł. Pamiętajmy jednak: nie o bicie rekordów tu chodzi. Największym rekordem jest przecież to, że Orkiestra zagrała już po raz 26. i nieustannie przyciąga nowych wolontariuszy, dziś już kolejne pokolenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: wolontariuszom, organizatorom i uczestnikom zorganizowanych imprez, darczyńcom, wszystkim, którzy nie przeszli obojętnie obok kolorowej skarbonki. Dzięki Państwu będziemy grać do końca świata i jeden dzień dłużej. Do zobaczenia na, miejmy nadzieję, równie wspaniałym XXVII Finale!

Jerzy Głowacki
Szef Gminnego Sztabu WOŚP
w Karsinie