Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Dodane przez blawat dnia 03. September 2018 19:19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r. nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wraz dyrekcją szkoły. Naszym gościem był Wójt Gminy Karsin pan Roman Brunke.

Pani Dyrektor Elżbieta Brzeska serdecznie przywitała zebranych i przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego.

1. Rok 2018 to rok szczególny. 11. listopada minie 100 lat niepodległości naszej Ojczyzny, a odzyskanie państwowości po wielu latach niewoli to wyjątkowe wydarzenie w historii Polski. Do obchodów tej rocznicy będziemy się włączać. Planujemy przygotowanie uroczystego przestawienia oraz wydanie okolicznościowych publikacji.

2. W tym roku do szkoły w Karsinie uczęszczać będzie 295. uczniów zorganizowanych w 15 klas, w których naucza 32. nauczycieli. Języka niemieckiego będzie uczyć w miejsce pani Katarzyny Masiak pani Agata Drążkowska – Wysocka.

3. Nowe podręczniki otrzymają uczniowie klas II, V i VIII.

4. Od 1 września biblioteka funkcjonować będzie w nowym pomieszczeniu, większym, jaśniejszym i lepiej przystosowanym do korzystania, zarówno z wypożyczalni, jak i z czytelni. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup nowych książek w kwocie 12.500 zł.

5. Otrzymaliśmy też dofinansowanie na realizację projektu pt. „Aktywna tablica” na zakup nowoczesnego sprzęty multimedialnego i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

6. Szkoła bierze udział w realizacji programu pt. „KoderJunior”. To program przeznaczony dla najmłodszych uczniów i dotyczy szeroko rozumianego programowania.

7. W najbliższych tygodniach szkoła otrzyma też dostęp do szerokopasmowego internetu. Założony został już światłowód dzięki, któremu przez 10 lat będziemy korzystali z bezpłatnego i bardzo szybkiego dostępu do internetu.

8. W czasie wakacji na korytarzu I piętra przygotowane zostały dwie wystawy ścienne prac naszych uzdolnionych plastycznie uczennic: Natalii Jarzembskiej i Katarzyny Lindy.

W drugiej części spotkania głos zabrał pan Wójt, który życzył wszystkim zebranym wytrwałości i sukcesów w swojej pracy, a także przedstawił plany samorządu dotyczące rozbudowy oraz finansowania oświaty w nasze gminie.

Na koniec uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.