PRÓBNA EWAKUACJA
Dodane przez blawat dnia 16. October 2018 19:00

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

Dnia 4. października przeprowadzono próbną ewakuację szkoły. Celem ewakuacji było sprawdzenie procedur postępowania na wypadek pożaru w Szkole Podstawowej w Karsinie. W ewakuacji uczestniczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie, którzy bardzo realistycznie przeprowadzili akcję ratowniczo–gaśniczą.

Pożar pojawił się w pomieszczeniu świetlicy na parterze. Bardzo szybko cały parter budynku i klatkę schodową wypełnił dym (bezpieczny dla uczniów, wytworzony za pomocą specjalnego urządzenia). Ewakuację ogłoszono za pomocą dzwonka o godzinie 10:10 i trwała 3 minuty. Już o godz. 10.15 na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy straży pożarnej. Ewakuacja przebiegła w sposób sprawny, bez oznak paniki i dezorientacji. W trakcie ewakuacji zasłabł jeden z pracowników szkoły, którego strażacy wynieśli na rękach z budynku, a następnie udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej.

Należy dodać, że do ćwiczeń wykorzystano profesjonalny fantom pozoracyjny. Sprawdzono też działanie klap dymowych, których zadaniem jest odprowadzanie dymu oraz innych powstających podczas pożaru szkodliwych gazów poza obszar budynku.

opr. Krzysztof Datta