POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW I GIMNAZJALISTÓW
Dodane przez blawat dnia 21. June 2019 13:56

POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW I GIMNAZJALISTÓW


19 czerwca o godz. 11:00 w Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas VI-VII szkoły podstawowej oraz pożegnano absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.
Na początku Pan Dyrektor Aleksander Łosinski podziękował pani Małgorzacie Lindzie, która przez 5 lat pełniła funkcję przewodniczącej Rady Rodziców.
Następnie odczytano list od nieobecnej pani Dyrektor Elżbiety Brzeskiej, w którym pani Dyrektor gratulowała zebranym bardzo dobrych wyników naukowych oraz sportowych. Życzyła też wszelkiej pomyślności w życiu oraz dokonywania tylko dobrych wyborów.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni pp. Ewa i Roman Szulcowie - rodzice Renaty Szulc, która odniosła olbrzymie sukcesy do których należą:

I. miejsce w województwie i tytuł Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego,
Tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego,
II. miejsce i tytuł laureatki z chemii w XIV Megaolimpiadzie Wiedzy organizowanej przez Liceum Ogólnokształcące Lingwista w Gdańsku.
III. miejsce i tytuł laureatki Pomorskiej Ligi Zadaniowej z chemii.
Zakwalifikowanie się wraz z Mają Synak i Weroniką Nakielską do Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Potyczki Ekonomiczne”. Finał odbył się w Siedzibie NBP w Warszawie.

To tylko te najważniejsze konkursy, w których Renia brała udział. Pan Dyrektor wręczył rodzicom Renaty z tej okazji list gratulacyjny.

Również inni uczniowie odnosili sukcesy:

Pomorska Liga Zadaniowa

Kasia Linda z VIIIa - I. m. w powiecie z biologii
Marta Bławat z VIII b - I. m. w powiecie z kompetencji społecznych,
Julia Megger z VIIIb - II. m. w powiecie z chemii.

Julia Mazura z VIIIb - Finalistka Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kardynała Augusta Hlonda

Osiągnięcia sportowe

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nasza drużyna zajęła I miejsce w powiecie. Skład drużyny: Kacper Augustyński, Gracjan Czapiewski, Kacper Landowski, Kacper Brzoska, Kacper Westfal, Dominik Janikowski, Mateusz Markowski, Maksymilian Drążek, Piotr Błat, Szymon Gromowski, Kacper Borowski i Dominik Zaborowski.

Liczne sukcesy Zespołu Tańca Nowoczesnego Paradise, gdzie uczennice naszej szkoły tańczą w różnych grupach. Najważniejsze sukcesy dziewczyn to:

I. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Tańca "La Costa Musical" - Hiszpania 2019.
I. miejsce i Mistrzostwo Polski federacji WADF w kategorii tanecznej formacji disco show - Inowrocław 2019.
I. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Pomorza i Kujaw w kategorii tanecznej formacji disco show - Białe Błota 2019.

W części mniej oficjalnej pożegnania wszyscy zebrani oglądali po raz pierwszy montaż filmów z tańców i zdjęć, które wykonano w czasie Balów Absolwentów. Ich wyboru i montażu dokonał p. Grzegorz Bławat.

Uczniowie klas VII zaproponowali Absolwentom udział w Familiadzie na wesoło. Pytania miały tematykę szkolną a w rolę prowadzącego wcielił się Maciej Landowski.

Następnie Absolwenci mogli obejrzeć się na starych i bardzo starych fotografiach, które wybrała i zmontowała p. Oliwia Bal.

Na koniec z rąk wychowawczyń uczniowie odbierali świadectwa i zaświadczenia z wynikami egzaminów.
Wychowawczynie to: kl. VIIIa - p. Wiolleta Ulińska, kl. VIIIb - p. Iwona Seweryn, kl. IIIa p. Beata Biegniewska, kl. IIIb - p. Joanna Narloch.

Powodzenia!

opr. Grzegorz Bławat